Założyciel i prezes HTC odchodzi – szykują się wielkie zmiany?

Newsy

peter-chou-htc-one-640x306

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

HTC, niegdyś potężna firma, która brylowała na rynku smartfonów na długo przed pojawieniem się Androida czy też iPhone’a. Dzisiaj Tajwańczycy walczą o przeżycie, razem ze świetnie przyjętym, flagowym modele 10. Jednak szykują się zmiany na najwyższym szczeblu, gdyż obecny prezes postanowił opuścić firmę.

 

Peter Chou dla HTC jest niczym Steve Jobs dla Apple. Oczywiście w nieco innym wydaniu, ale mimo wszystko w obu przypadkach mamy do czynienia z wieloletnim prezesem i przede wszystkim jednym z założycieli danych firm. Po wielu latach sukcesów związanych z chociażby takimi smartfonami jak Touch Pro, Diammond, TyTN i sztandarowym HD2, teraz losy HTC walczy o powrót do tych jakże udanych czasów. Jednak czy odejście prezesa i tak cenionej postaci w firmie ma szansę pomóc w poprawieniu sytuacji tajwańskiego producenta? Póki co, ceny akcji HTC na rynku spadły – nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to typowe, gdy tak ważna postać dla firmy odchodzi.

 

Mimo wszystko możemy spodziewać się zmian. Być może jeszcze nie w przyszłym roku, gdyż zapewne Tajwańczycy już mają wizję swoich kilku, jak nie kilkunastu nowych modeli. Kto zastąpi Petera Chou? Tego jeszcze nie wiemy, ale teraz pełną władzę ma drugi założyciel: Cher Wang.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x