Huawei szykuje dużą aktualizację. Będzie nowa wersja nakładki, EMUI 5.0

Kamil Lewicki Newsy 2016-06-21

emui 5.0

Odświeżanie nakładek przez producentów jest naturalną koleją rzeczy, jeśli chce się mieć zadowolonych użytkowników. Pisałem już dzisiaj aktualizację do MIUI 8, nakładki proponowanej przez Xiaomi. Teraz wspomnę o kolejnym chińskim producencie, który myśli o dużych zmianach. Jest nim… Huawei! Znany, lubiany i ostatnimi czasy bardzo popularny w Polsce. Co zatem czeka użytkowników?

 

Podążając za najnowszymi doniesieniami, Huawei pracuje właśnie nad kolejną wersją autorskiej nakładki systemowej – EMUI 5.0. Aktualizacja przyniesie wiele nowości i odświeży cały interfejs. Jeszcze za wcześnie, by mówić dokładnie o kierunku w jakim podążą projektanci. Słowa Li Changzhu z Huawei sugerują jednak uproszczenie nakładki, co rzekomo ma być przyjemniejsze dla zachodnich klientów (czyt. dla nas).

 

Premiera EmotionUI 5.0 przewidywana jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Być może Huawei zdecyduje się na prezentację podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie, które odbęgą się już we wrześniu. Osobiście ciekaw jestem, jak będzie wyglądać proces aktualizacji i ile smartfonów otrzyma ją w pierwszej kolejności. Z pewnością będą to najświeższe modele, lecz co z hitami z poprzedniego roku? Byłoby miło, gdyby i starsi użytkownicy dostali EMUI 5.0.

 

źródło: GSM Arena

x