haslo adsasddlka zlodziej

 

Bezpieczeństwo w Sieci jest niesamowicie ważne. Teraz tak naprawdę utrata jednego hasła może pociągnąć lawinę nieszczęść i nawet utratę dóbr materialnych. Tym samym różne zabezpieczenia są niezbędne i Google ułatwia teraz system weryfikacji naszego logowania w swoich aplikacjach.

 

Oczywiście już wcześniej istniała możliwość podwójnego zabezpieczenia swojego konta w amerykańskich usługach. Po wpisaniu hasła na nasz telefon przychodził specjalny kod, który musieliśmy wpisać – coś w stylu generatora Facebooka. Teraz drugi etap weryfikacji jest zdecydowanie prostszy. Chcąc zalogować się w danym miejscu, do danej usługi, na naszym głównym telefonie pojawi się komunikat, którym będziemy musieli zaakceptować dostęp. Proste? Bardzo proste.

 

dwuetapowa weryfikacja konta google poradnik

 

Aby aktywować nową funkcję, wystarczy, że zalogujemy się do naszego konta pod następującym adresem: Klik, a następnie aktywujemy weryfikację dwuetapową. Niestety, ale obecnie tylko na jednym swoim koncie mogłem uruchomić tę funkcję. Na pozostałych wciąż widnieją kody SMS lub telefoniczne.

 

Jednak niedługo zapewne wszyscy będą mogli korzystać z nowego rozwiązania, które i lepiej zabezpieczy nasze konta, i ułatwi weryfikację logowania. Niechętnie przychodzące SMSy sprawiły, że w moim wypadku pozbyłem się dwuetapowej weryfikacji, ale teraz chętnie do niej wrócę.

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.