447424-how-to-secure-the-internet-of-things-inside-your-home

Niemalże każde urządzenie na rynku korzysta z łączności Bluetooth bądź też jest w niego po prostu wyposażone. Zaczynając od prostych akcesoriów do smartfonów takich jak zestawy głośnomówiące czy opaski fitness, a kończąc na sterowaniu inteligentnymi odkurzaczami i sprzętem RTV w domu. I to wszystko działa świetnie. Ale będzie jeszcze lepiej!

 

Na konferencji w Londynie oficjalnie zapowiedziano nadchodzący nowy standard – Bluetooth 5.0. Pojawi się on pod koniec bieżącego roku bądź na początku przyszłego i przyniesie ze sobą spore zmiany. W liczbach wygląda to następująco:

 

  • dwukrotnie zwiększono zasięg
  • czterokrotnie przyspieszono transfer danych
  • oraz poprawiono o 800% wydolność dla usług bezpołączeniowych

 

Liczba urządzeń wykorzystujących BT na co dzień wynosi aż 8.2 miliarda, a to oznacza, że producenci powinni zainteresować się tematem. Nurtuje mnie kwestia zużycia energii. Aktualnie z każdą kolejną wersją Bluetooth dało się zauważyć zmiany in plus. Mam zatem nadzieję, że piąta odsłona jeszcze bardziej poprawi osiągi, a tym samym zminimalizuje o kolejne kilka procent konsumpcję prądu. Wszak opcji, w których możemy skorzystać z Bluetooth pojawia się coraz więcej.

 

źródło: Android Pit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.