smartalkomat

DrinkMate jest tym, na co wskazuje jego nazwa: twoim przyjacielem, kiedy wychodzisz się napić. Wie, kiedy powinieneś przestać, żeby wrócić do domu samochodem.

 

W idealnym świecie wszyscy braliby sobie hasło „piłeś, nie jedź” mocno do serca i rezygnowali z prowadzenia samochodu choćby po alkoholu. Jak wiadomo, tak jednak nie jest, a polskie prawo pozwala mieć poniżej 0,2 promila w wydychanym powietrzu. Kiedy jednak dobijamy do tego poziomu? Po jednym piwie? Po połowie drinka? Nie sposób dowiedzieć się tego bez alkomatu.

 

Jeśli chcecie uniknąć sytuacji, w której to dopiero pan policjant informuje Was, że źle oszacowaliście swój poziom alkoholu w organizmie, ten nowy produkt powinien się Wam spodobać. DrinkMate Breathalyzer wygląda co prawda trochę jak szminka, ale sprawdza się w akcji. Wystarczy podłączyć go do smartfona (na filmiku przykład z iPhonem, ale jest też wersja na Androida) i dmuchnąć, a aplikacja powie nam o naszej zawartości alkoholu we krwi (BAC) z dokładnością do 0.01 promila.

 

 

Cena tego mini-ułatwiacza życia to 30 dolarów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek