ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejna aplikacja będzie zawsze nasłuchiwała…jeśli sobie tego zażyczysz

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
shazam

 
Google Now to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy między innymi wydawać polecenia głosowe. Minusem jest fakt, że funkcja ta działa tylko z poziomu aplikacji, no chyba że ściągniemy dodatkowy program, który pozwoli nam to zrobić w każdej chwili. Taka opcja była kiedyś dostępna w smartfonach Moto X. „Always listening” ma wiele plusów, ale także według niektórych użytkowników dużego minusa. Jest nim inwigilacja…
 
Teraz kolejna aplikacja umożliwia nam włączenie opcji ciągłego nasłuchiwania. Chodzi o dobrze znany program Shazam, który służy do rozpoznawania tytułu i wykonawcy piosenki, jaka brzmi w tle. Często jednak w praktyce bywa tak, że zanim uda nam się włączyć aplikację, nasz utwór właśnie skończył wdzięczyć się w radiu. Między innymi z tego powodu, twórcy Shazamu przychodzą nam z pomocą z nową opcją „AUTO„. Program będzie nasłuchiwał dźwięków muzycznych przez cały czas i zapisywał je w swojej historii.
 
Nie wiadomo póki co ile baterii będzie pożerała nas taka przyjemność. No i nie dajmy się zwariować z tą inwigilacją. Funkcja ta jest opcjonalna, więc jej zwolennicy, jak i przeciwnicy powinni być usatysfakcjonowani.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy