Nieznana chińska firma pozwała Apple za kopiowanie designu i… wygrała!

Łukasz Pająk Newsy 2016-06-17

100+ 100c apple iphone 6 plus

Chiny rządzą się swoimi prawami. Tym samym rodzime firmy mają u siebie raj, gdyż nie muszą walczyć z producentami spoza granic Państwa Środka. Często nawet wykorzystują fakt, że „kto pierwszy, ten lepszy” i pozywają teoretycznie niedostępnych, gigantycznych konkurentów. Nie inaczej jest i tym razem.

Apple jest wzorem dla wszystkich – tak się przyjęło, być może niesłusznie, nie nam to teraz oceniać. Jednak trzeba przyznać, że wiele firm sugeruje się chociażby designem poszczególnych iPhone’ów. To się nie spodobało pewnemu, chińskiemu producentowi o jakże chwytliwej nazwie 100+. Otóż ta firma twierdzi, że ich model 100C został skopiowany przez Apple, gdy tworzyli iPhone’a 6 i 6 Plus. Wydaje się to zabawne, ale pekiński urząd własności intelektualnej przyznał rację 100+ i Amerykanie nie mają prawa sprzedawać swoich smartfonów w Chinach. Oczywiście Apple póki co walczy, ale dodajmy jeszcze, że wspomniany urząd stwierdził, że ciężko odróżnić te dwa telefony. Cóż, Amerykanie znowu walczą w sądach, a nas to może co najwyżej bawić – oczywiście ze względu na podejście prawne w Państwie Środka.

Jednak, jakby nie patrzeć, właśnie dzięki takiemu podejściu Chińczyków to ten kraj rośnie na supermocarstwo, gdyż w innych państwach nie opłaca się nic produkować.

źródło: gizchina • Krzysztof Nowacki

  I bardzo dobrze. Nie Apple teraz zasmakuje jak to jest, kiedy ktoś walczy posługując się bzdurnymi patentami…

 • Zibski

  Od dawna powtarzam, że sytuacja Apple będzie co raz gorsza. Sami są sobie winni.

 • Supermocarstwa to państwa o znaczących na skalę globalną wpływach politycznych, gospodarce i sile militarnej. Chiny mają tylko wielką gospodarkę.

  • Spąg

   Halo, pobudka. Mamy połowę roku 2016. Twoje twierdzenie byłoby prawdziwe 25 lat temu.

 • stark2991

  Niesamowite…

 • maniek122112

  Samsungi galaxy obecnie klepane są w Wietnamie, a mam nadzieję, że i inne firmy będą dywersyfikować produkcję aby stopniowo uniezależniać się od tej chińskiej rzeźni.

 • teges

  Co tu podobnego poza zastosowaniem aluminium i aparatu w lewym górnym rogu?
  Przesada, każdy kto miał iPhone w ręce nie pomylili go z tym „OnehundredPlus”.

  • aPoCoMiLogin

   No popatrz, tak samo mówili o samsungu, a apple twierdziło samsung skopiował apple.

   Trafił swój na swego.x