100+ 100c apple iphone 6 plus

 

Chiny rządzą się swoimi prawami. Tym samym rodzime firmy mają u siebie raj, gdyż nie muszą walczyć z producentami spoza granic Państwa Środka. Często nawet wykorzystują fakt, że „kto pierwszy, ten lepszy” i pozywają teoretycznie niedostępnych, gigantycznych konkurentów. Nie inaczej jest i tym razem.

 

Apple jest wzorem dla wszystkich – tak się przyjęło, być może niesłusznie, nie nam to teraz oceniać. Jednak trzeba przyznać, że wiele firm sugeruje się chociażby designem poszczególnych iPhone’ów. To się nie spodobało pewnemu, chińskiemu producentowi o jakże chwytliwej nazwie 100+. Otóż ta firma twierdzi, że ich model 100C został skopiowany przez Apple, gdy tworzyli iPhone’a 6 i 6 Plus. Wydaje się to zabawne, ale pekiński urząd własności intelektualnej przyznał rację 100+ i Amerykanie nie mają prawa sprzedawać swoich smartfonów w Chinach. Oczywiście Apple póki co walczy, ale dodajmy jeszcze, że wspomniany urząd stwierdził, że ciężko odróżnić te dwa telefony. Cóż, Amerykanie znowu walczą w sądach, a nas to może co najwyżej bawić – oczywiście ze względu na podejście prawne w Państwie Środka.

 

Jednak, jakby nie patrzeć, właśnie dzięki takiemu podejściu Chińczyków to ten kraj rośnie na supermocarstwo, gdyż w innych państwach nie opłaca się nic produkować.

 

 

źródło: gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.