Nieznana chińska firma pozwała Apple za kopiowanie designu i… wygrała!

Newsy

100+ 100c apple iphone 6 plus

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chiny rządzą się swoimi prawami. Tym samym rodzime firmy mają u siebie raj, gdyż nie muszą walczyć z producentami spoza granic Państwa Środka. Często nawet wykorzystują fakt, że „kto pierwszy, ten lepszy” i pozywają teoretycznie niedostępnych, gigantycznych konkurentów. Nie inaczej jest i tym razem.

 

Apple jest wzorem dla wszystkich – tak się przyjęło, być może niesłusznie, nie nam to teraz oceniać. Jednak trzeba przyznać, że wiele firm sugeruje się chociażby designem poszczególnych iPhone’ów. To się nie spodobało pewnemu, chińskiemu producentowi o jakże chwytliwej nazwie 100+. Otóż ta firma twierdzi, że ich model 100C został skopiowany przez Apple, gdy tworzyli iPhone’a 6 i 6 Plus. Wydaje się to zabawne, ale pekiński urząd własności intelektualnej przyznał rację 100+ i Amerykanie nie mają prawa sprzedawać swoich smartfonów w Chinach. Oczywiście Apple póki co walczy, ale dodajmy jeszcze, że wspomniany urząd stwierdził, że ciężko odróżnić te dwa telefony. Cóż, Amerykanie znowu walczą w sądach, a nas to może co najwyżej bawić – oczywiście ze względu na podejście prawne w Państwie Środka.

 

Jednak, jakby nie patrzeć, właśnie dzięki takiemu podejściu Chińczyków to ten kraj rośnie na supermocarstwo, gdyż w innych państwach nie opłaca się nic produkować.

 

 

źródło: gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x