OnePlus-3 (3)

 

Prezentacja OnePlus 3 nie była niczym nadzwyczajnym. Wiele faktów na temat tego smartfonu poznaliśmy na długo przed właściwą premierą, ale i tak to nie przeszkodziło, aby uznać ten model za jeden z najlepszy. W głównej mierze to wyświetlacz został zdecydowanie ulepszony, ale czym tak naprawdę jest Optic AMOLED?

 

Już po samej premierze okazało się, że dostawcą wyświetlaczy dla OnePlus jest Samsung i Carl Pei przyznał, że jest to tak naprawdę SAMOLED. W takim razie czemu nie pozostała ta nazwa? Otóż Chińczycy bronią się tym, że wprowadzili wiele zmian zarówno z zakresu oprogramowania jak i technologii. Kontrast, temperatura kolorów – to wszystko każdy może sam zmienić w dzisiejszych smartfonach, ale właśnie tym OnePlus się chwali jak i „wydajnością na zewnątrz”. Póki co nie dane mi było tego sprawdzić, gdyż za oknem chmury, deszcz i pioruny. W domowych warunkach nie odczuwam tej wydajności toteż jeszcze daję szansę Chińczykom.

 

W takim razie Optic AMOLED to w głównej mierze marketing, ale nie zapominajmy, że wyświetlacze SAMOLED uchodzą za jedne z najlepszych, a OnePlus złożył zamówienie na najnowszą technologię.

 

 

źródło: AndroidAndMe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.