Samsung straci monopol? Huawei i Xiaomi dogadają się z LG!

Adam Lulek Newsy 2016-06-17

Xiaomi-huawei

 
Technologia zagiętego wyświetlacza, powoli zaczyna się przyjmować na rynku. Pod względem estetycznym modele z zakrzywionym ekranem prezentują się wyśmienicie, jednak póki co, żadna firma nie potrafiła ich należycie wykorzystać. Mowa oczywiście o użyteczności takich rozwiązań, której nie pokazał Samsung w swoich urządzeniach.
 
W tym kierunku podąża również konkurencja. Póki co chińska, ale jednak. Słyszeliśmy już o wersjach „Edge” Xiaomi czy Huawei. Widzieliśmy z kolei oficjalnie model vivo Xplay 5. Ostatnio nawet pojawiły się zdjęcia prezentujące telefon od Meizu z zakrzywionym ekranem, które możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Teraz plotki dotyczące smartfonów z zagiętym wyświetlaczem od Xiaomi czy Huawei nabierają kształtu. Obie firmy zamierzają w tych urządzeniach użyć panelów OLED od LG. Umowa na dostarczanie wyświetlaczy chińskim potęgom to nie lada gratka dla koreańczyków. Wspomniane spółki są liderami na rynku mobilnym w Chinach, a Huawei zdobywa też coraz więcej klientów na całym świecie.
 
Koniec roku 2016 i początek 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie. Wtedy właśnie mamy oficjalnie zobaczyć kolejne smartfony z zakrzywionymi ekranami.
 
źródło: phonearena • Sq72

  Ten kontrakt na pewno pomoże lg, jednak nie spowoduje, że samsung straci dominację na rynku.

 • teges

  Świat zmierza w złą stronę!

 • Jumperone

  Ehh niedługo wszystkie nowe telefony będą pokrzywione..

  • Patryk

   Chyba niestety wszystko idzie w tym kierunku. A to jest totalnie bez sensu

   • LinekPark

    Te cuda równie dobrze da się zrobić gestem od krawędzi w płaskich fonach, ale wtedy to będzie praktyczne, bo linijka i inne poziomice będą przy tym, co jest mierzone, a nie oddzielone od tego wymuszającą kombinacje przy odczycie wyniku krawędzią.

    • Patryk

     Gdzie użyjesz smartfonu jako linijki? Chyba tylko w domu. W szkole nie wolno, w pracy też, a jeśli ktoś robi projekty to ma do tego profesjonalny sprzęt. Takie wymuszenie zbędnej funkcji

     • LinekPark

      Nie widzę sensu dla tego cuda i kombinuję. 🙂

  • Dawid Nowicki

   Jak Iphony 😀