ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung straci monopol? Huawei i Xiaomi dogadają się z LG!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Xiaomi-huawei

 
Technologia zagiętego wyświetlacza, powoli zaczyna się przyjmować na rynku. Pod względem estetycznym modele z zakrzywionym ekranem prezentują się wyśmienicie, jednak póki co, żadna firma nie potrafiła ich należycie wykorzystać. Mowa oczywiście o użyteczności takich rozwiązań, której nie pokazał Samsung w swoich urządzeniach.
 
W tym kierunku podąża również konkurencja. Póki co chińska, ale jednak. Słyszeliśmy już o wersjach „Edge” Xiaomi czy Huawei. Widzieliśmy z kolei oficjalnie model vivo Xplay 5. Ostatnio nawet pojawiły się zdjęcia prezentujące telefon od Meizu z zakrzywionym ekranem, które możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Teraz plotki dotyczące smartfonów z zagiętym wyświetlaczem od Xiaomi czy Huawei nabierają kształtu. Obie firmy zamierzają w tych urządzeniach użyć panelów OLED od LG. Umowa na dostarczanie wyświetlaczy chińskim potęgom to nie lada gratka dla koreańczyków. Wspomniane spółki są liderami na rynku mobilnym w Chinach, a Huawei zdobywa też coraz więcej klientów na całym świecie.
 
Koniec roku 2016 i początek 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie. Wtedy właśnie mamy oficjalnie zobaczyć kolejne smartfony z zakrzywionymi ekranami.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy