ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kto rządzi na rynku chińskim? Xiaomi czy ktoś inny – zestawienie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
xiaomi-logo
rynek chinski

 
Rynek azjatycki to ogromny obszar, na jakim producenci smartfonów próbują swych sił, aby zwiększyć przychody ze sprzedaży urządzeń mobilnych. Składa się on przede wszystkim z Indii, w której dominują smartfony budżetowe – tam królują chociażby Samsungi z linii Z z systemem Tizen na pokładzie. Azja to także Chiny, w których jednak dominują tamtejsze spółki. W ostatnim czasie namnożyło się ich dość sporo. Takie marki jak Huawei, Xiaomi, Meizu, ZTE, Umi, OnePlus są znane wśród fanów Androida. Czy jednak ich telefony, królują w tym najludniejszym kraju?
 

 
W jednym z raportów, dowiadujemy się, które smartfony są najpopularniejsze w Chinach. Dane pochodzą z ankiet przeprowadzonych na klientach. Jak widać w załączonej tabeli, pierwszą lokatę okupuje Xiaomi Mi 5. Tuż za nim plasuje się model Redmi Note 3 tej samej firmy. Jedynym urządzeniem, które nie pochodzi z Chin jest Samsung Galaxy S7 Edge. Wysoką czwartą lokatę zajmuje z kolei mało znana spółka 360 z modelem N4.
 
Na koniec dodam, że Chiny to największy rynek smartfonów na świecie. Ostatnie dane wskazują, że ilość użytkowników urządzeń mobilnych szacowana jest na 563,3 mln na koniec tego roku.
 
źródło: androidheadlines

Sprawdź najnowsze wpisy