hyperkin smart boy gameboy android 2

 

Gameboy zrewolucjonizował tzw. kieszokonsolki. Tak naprawdę to pierwsza tego typu poważna propozycja, która zaistniała na rynku i stała się hitem dając Nintendo ogromną popularność. Kolejne edycje również zachwycały, z pewnymi wyjątkami, ale jeśli macie stare kartridże to odkurzcie je i połączcie ze smartfonem.

 

Firma Hyperkin wydała akcesorium o nazwie Smart Boy. Czym się charakteryzuje? Oczywiście designem rodem z zeszłego stulecia, ale przede wszystkim miejscem na wspomniany wcześniej kartridż z grami na Gameboya.

 

hyperkin smart boy gameboy android

 

Prezentacja odbyła się na tegorocznych targach E3 i gotowy produkt ma pojawić się na rynku w grudniu. Niestety, ale więcej szczegółów nie znamy. Prototyp korzystał z gniazda MicroUSB toteż nie wiadomo czy pojawi się odpowiednik z USB-C czy też wersja przeznaczona dla iPhone’ów, chociaż wspominano o niej.

 

hyperkin smart boy gameboy android 3

 

Tym samym Smart Boy jest tak naprawdę przejściówką dla kartridżów z Gameboya, których obraz prezentowany jest na wyświetlaczu naszego smartfona. Czy to ma sens? Oczywiście, wielu „retro-graczy” zapewne już nie może doczekać się na premierę rynkową produktu Hyperkin.

 

 

źródło: Neowin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.