Samsung Galaxy S7-6910

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Samsung lubi się bawić w nowości i to widać. Bynajmniej nie mówię tutaj o zastosowaniu wodoodporności czy slotu na kartę pamięci w tegorocznym flagowcu Galaxy S7. Wiele słyszy się o niecodziennych dodatkach, które możemy spotkać w nadchodzącym Galaxy Note 7, takich jak na przykład skaner siatkówki oka. I być może również Smart Glow. Cóż to takiego?

 

Producent wpadł na pomysł zmodyfikowania diody powiadomień LED. Smart Glow zakłada podświetlanie pierścienia znajdującego się wokół aparatu głównego z tyłu urządzenia. Oczywiście pod względem różnorodności kolorów i typów powiadomień (nieprzeczytana wiadomość, nieodebrane połączenie, niski stan naładowania akumulatora…) nie będzie różnicy względem standardowej diody LED.

 

Diagram-of-Smart-Glow

 

Warto jednak wspomnieć o cesze wyróżniającej takie podejście do tematu. Otóż podczas robienia popularnego selfie za pomocą głównego aparatu, pierścień podświetli się, kiedy twarz zostanie wykryta i automatycznie wykona się zdjęcie.

 

Dostępność? Mówi się, że Smart Glow trafi do Samsunga Galaxy J2 (2016) w Indiach. Daje to zatem szansę na obecność pierścienia powiadomień w Samsungu Galaxy Note 7, którego premiera już w sierpniu.

 

źródło: Phone Arena
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.