Samsung Galaxy S7-6910

Samsung lubi się bawić w nowości i to widać. Bynajmniej nie mówię tutaj o zastosowaniu wodoodporności czy slotu na kartę pamięci w tegorocznym flagowcu Galaxy S7. Wiele słyszy się o niecodziennych dodatkach, które możemy spotkać w nadchodzącym Galaxy Note 7, takich jak na przykład skaner siatkówki oka. I być może również Smart Glow. Cóż to takiego?

 

Producent wpadł na pomysł zmodyfikowania diody powiadomień LED. Smart Glow zakłada podświetlanie pierścienia znajdującego się wokół aparatu głównego z tyłu urządzenia. Oczywiście pod względem różnorodności kolorów i typów powiadomień (nieprzeczytana wiadomość, nieodebrane połączenie, niski stan naładowania akumulatora…) nie będzie różnicy względem standardowej diody LED.

 

Diagram-of-Smart-Glow

 

Warto jednak wspomnieć o cesze wyróżniającej takie podejście do tematu. Otóż podczas robienia popularnego selfie za pomocą głównego aparatu, pierścień podświetli się, kiedy twarz zostanie wykryta i automatycznie wykona się zdjęcie.

 

Dostępność? Mówi się, że Smart Glow trafi do Samsunga Galaxy J2 (2016) w Indiach. Daje to zatem szansę na obecność pierścienia powiadomień w Samsungu Galaxy Note 7, którego premiera już w sierpniu.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.