ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smart Glow kolejną nowością od Samsunga, która ułatwi nam życie

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy S7-6910

Samsung lubi się bawić w nowości i to widać. Bynajmniej nie mówię tutaj o zastosowaniu wodoodporności czy slotu na kartę pamięci w tegorocznym flagowcu Galaxy S7. Wiele słyszy się o niecodziennych dodatkach, które możemy spotkać w nadchodzącym Galaxy Note 7, takich jak na przykład skaner siatkówki oka. I być może również Smart Glow. Cóż to takiego?

Producent wpadł na pomysł zmodyfikowania diody powiadomień LED. Smart Glow zakłada podświetlanie pierścienia znajdującego się wokół aparatu głównego z tyłu urządzenia. Oczywiście pod względem różnorodności kolorów i typów powiadomień (nieprzeczytana wiadomość, nieodebrane połączenie, niski stan naładowania akumulatora…) nie będzie różnicy względem standardowej diody LED.

Diagram-of-Smart-Glow

Warto jednak wspomnieć o cesze wyróżniającej takie podejście do tematu. Otóż podczas robienia popularnego selfie za pomocą głównego aparatu, pierścień podświetli się, kiedy twarz zostanie wykryta i automatycznie wykona się zdjęcie.

Dostępność? Mówi się, że Smart Glow trafi do Samsunga Galaxy J2 (2016) w Indiach. Daje to zatem szansę na obecność pierścienia powiadomień w Samsungu Galaxy Note 7, którego premiera już w sierpniu.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy