W Polsce Huawei P9 i P9 Plus są hitami!

Adam Lulek Newsy 15-06-2016

Huawei-P9-camera-Infographic-640x371

 
Huawei to firma, która w swojej ofercie ma topowe smartfony, za które zapłacimy znacznie mniej niż u konkurencji, a dostajemy za to naprawdę solidne urządzenia. Mamy zatem do czynienia tutaj ze świetną relacją jakości do ceny. Tak było rok temu w przypadku modelu P8. Podobnie jest w tym roku, bo model P9 w dniu premiery kosztował 2399 zł, czyli kilkaset złotych taniej od flagowych Samsungów czy iPhone’ów.
 
Huawei P9 został wydany w dwóch wersjach premium: „zwykła” P9 i P9 Plus, a także w opcji tańszej i jednocześnie posiadającej uboższe parametry P9 Lite. Te dwie pierwsze zostały zaprezentowane 6 kwietnia tego roku. Spółka pochwaliła się, że od momentu ich premiery, dostarczyła, w ciągu zaledwie sześciu tygodni aż 2,6 mln sztuk urządzeń! Co więcej, poza Chinami, sprzedaż jest wyższa o 130% w stosunku do modelu P8. Z tego w Polsce i Finlandii różnica ta wynosi aż 400%, a w Wielkiej Brytanii 300%.
 
Z kolei według statystyk, które już nie odnoszą się do poprzedniego modelu, smartfon ten najlepiej się sprzedaje w Chinach, Francji, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Wydaje mi się, że spółka zasłużyła sobie na taki sukces najnowszym flagowcem.
 
źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x