Android iOS Windows

 

Znacie jakiekolwiek urządzenie elektroniczne, które nie mogłoby korzystać z Androida? Dzisiaj ciężko sobie to wyobrazić, skoro nawet w żarówkach pojawiają się jego różne odmiany. Tym samym nikogo nie powinno dziwić, że jest to tak uniwersalny system, że nie ma równie popularnego.

 

Jednak ograniczmy statystyki do samego mobilnego rynku. W tej kwestii również Android dominuje. Kantar, a więc jedna z największych firm analitycznych na świecie, po raz kolejny przedstawił statystyki dotyczące smartfonów i ich systemów operacyjnych. Oto one:

 

kantar smartfony android ios windows phone statystyki

 

Android tak naprawdę na każdym poszczególnym rynku wygrywa i nic nie wskazuje na to, aby ten stan miał się kiedykolwiek zmienić. Także w tej analizie widać odwzorowanie w spadku sprzedaży smartfonów od Apple, gdyż jedynie w Wielkiej Brytanii zanotowali wzrost udziału. Z kolei Windows Phone wciąż skutecznie zmierza ku upadkowi.

 

Czy dziwią nas te wyniki? Oczywiście, że nie. Android jest otwartym systemem, a Microsoft stworzył specyficzny ekosystem. W kwestii iOS tłumaczeń raczej nie trzeba przedstawiać. Tym samym system Google może być wykorzystywany przez niemalże każdą firmę, bez większych nieudogodnień.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.