Kantar potwierdza, Android nie ma sobie równych na mobilnym rynku

Newsy

Android iOS Windows

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Znacie jakiekolwiek urządzenie elektroniczne, które nie mogłoby korzystać z Androida? Dzisiaj ciężko sobie to wyobrazić, skoro nawet w żarówkach pojawiają się jego różne odmiany. Tym samym nikogo nie powinno dziwić, że jest to tak uniwersalny system, że nie ma równie popularnego.

 

Jednak ograniczmy statystyki do samego mobilnego rynku. W tej kwestii również Android dominuje. Kantar, a więc jedna z największych firm analitycznych na świecie, po raz kolejny przedstawił statystyki dotyczące smartfonów i ich systemów operacyjnych. Oto one:

 

kantar smartfony android ios windows phone statystyki

 

Android tak naprawdę na każdym poszczególnym rynku wygrywa i nic nie wskazuje na to, aby ten stan miał się kiedykolwiek zmienić. Także w tej analizie widać odwzorowanie w spadku sprzedaży smartfonów od Apple, gdyż jedynie w Wielkiej Brytanii zanotowali wzrost udziału. Z kolei Windows Phone wciąż skutecznie zmierza ku upadkowi.

 

Czy dziwią nas te wyniki? Oczywiście, że nie. Android jest otwartym systemem, a Microsoft stworzył specyficzny ekosystem. W kwestii iOS tłumaczeń raczej nie trzeba przedstawiać. Tym samym system Google może być wykorzystywany przez niemalże każdą firmę, bez większych nieudogodnień.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x