[Film] Najlepszy moduł dla Moto Z? OneCompute pozwoli zamienić smartfona w komputer niczym Continuum

Łukasz Pająk Newsy 2016-06-13

motorola lenovo moto z onecompute continuum pc

 

Windows Phone ma swoje wady, ale możliwość stworzenia ze smartfonu – za pomocą małego akcesorium – komputera stacjonarnego jest świetnym dodatkiem dla osób często podróżujących. Mowa oczywiście o Continuum, które teraz ma swojego konkurenta w wydaniu z Androidem, należącego do platformy modularnej Moto Mods.

 

Póki co mówimy o niedokończonym jeszcze projekcie o nazwie OneCompute, ale jego możliwości już pokazują, że nowy moduł dla Moto Z zdecydowanie zwiększy funkcjonalność tego smartfonu, co też możecie zobaczyć na następującym filmie:

 

 

Port HDMI pozwala przekazać obraz na zewnętrzny monitor, a trzy złącza USB 2.0 można wykorzystać do podłączenia klawiatury, myszki czy też zewnętrznej pamięci. Nie zabrakło również dodatkowego akumulatora z możliwością ładowania go indukcyjnie. W zakresie samego systemu udoskonalono wielozadaniowość jak i wprowadzono możliwość wyświetlania wielu aplikacji na jednym ekranie.

 

Oczywiście na razie mówimy jedynie o prototypie bazującym na platformie deweloperskiej Mot Mods. Niestety nie wiemy kiedy pojawi się on w finalnej wersji w sklepach. Cena zapewne niska nie będzie, ale czy OneCompute ma szansę według Was zdobyć uznanie konsumentów i nagrody, o których wspominało Lenovo podczas prezentacji Moto Z?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x