Motorola Moto 360 już umarła – oficjalny brak wsparcia do Android Wear 2.0

Łukasz Pająk Newsy 2016-06-12

Moto360_Macro_alt1_with text

Podczas tegorocznego wydarzenia Google I/O, Amerykanie zaprezentowali najważniejszą i największą według nich aktualizację dla ich systemu przeznaczonego na urządzenia „noszone”, a więc Android Wear 2.0. Ogólną listę pokazującą, które smartwatche będą mogły korzystać z najnowszego oprogramowania już mogliście u nas przeczytać, ale Motorola zmienia jeden punkt.

Chodzi oczywiście o pierwsze wydanie Moto 360, a więc jednego z najładniejszych smartwatchy z tzw. „pierwszego rzutu”, do którego zalicza się także oryginalny G Watch od LG. Motorola oficjalnie potwierdziła, że ten inteligentny zegarek nie otrzyma Android Wear 2.0:

Co to oznacza? Podobnie jak pełnoprawnego Androida, tak też i jego odmianę Wear zaczyna dopadać problem fragmentacji. Mogłoby się wydawać, że Moto 360 już swój wiek ma, ale pamiętajmy, że większość dzisiejszych smartwatchy nie odbiega znacząco od pierwowzorów. Tym samym po raz kolejny otrzymujemy przykład jak Google podchodzi do tematu aktualizacji nie wymuszając na producentach konieczności aktualizowania swoich produktów.

Oczywiście z drugiej strony mamy nowości w Android Wear 2.0, które w większości dotyczą wykorzystywania elementów specyfikacji nie występujących w Moto 360. Jednak co Wy sądzicie o zakończeniu wsparcia dla tego smartwatcha?

źródło: Twitter • Krzysztof Nowacki

  No i oto będziemy świadkami początku fragmentacji Android Wear. Dziwne to, skoro specyfikacja jest tak zbliżona… Oczywiście chodzi najpewniej o kasę, ale jakoś nie bardzo na razie widzę, żeby ludzie co dwa lata zmieniali smartwatcha, tak jak często ma to miejsce w przypadku telefonów.

 • Kupując moto 360 wymagałem czegoś więcej… smartwatche jeszcze raczkują i to bardzo… rozpoznawanie mowy czasem działa czasem nie, dekielek od spodu popękany – oddane do serwisu, moto naprawiła, po pewnym czasie znowu to samo :/ już mi się nie chce bawić w serwis… aplikacje działały z 5.0 z 6.0 przestają działać … idea piękna lecz wykonanie jeszcze słabe. (miałem też huawei watch – spolszczenie masakra)

 • TheBlur

  Ćwoki. Mam starego GWatcha i byłem zadowolony z całej platformy do czasu kiedy dowiedziałem się, że głąby nie udostępnią aktualizacji na niego, a i teraz na starego Moto. Teraz to mogą się cmoknąć, to nie telefon który zmieniam co roku.

 • ElGovanni

  I to jest powód dla którego jeszcze nie kupiłem smartwatcha choć chciałem bardzo ale jak firmy specjalnie robią produkt za ponad 1000zł na dwa lata to kiepsko. Google powinno wypuścić swój zegarek.

  • Asdaf

   Dobrze że firmy nie robią smartfonów na dwa lata za 3-4k złociszy

 • Filip Janusz

  Szkoda,trzeba będzie zainwestować w nowego smartwatcha 🙁

 • Uri0550

  Spoko, na xda pewnie będzie wersja do wgrania 🙂x