ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Moto 360 już umarła – oficjalny brak wsparcia do Android Wear 2.0

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Moto360_Macro_alt1_with text

Podczas tegorocznego wydarzenia Google I/O, Amerykanie zaprezentowali najważniejszą i największą według nich aktualizację dla ich systemu przeznaczonego na urządzenia „noszone”, a więc Android Wear 2.0. Ogólną listę pokazującą, które smartwatche będą mogły korzystać z najnowszego oprogramowania już mogliście u nas przeczytać, ale Motorola zmienia jeden punkt.

Chodzi oczywiście o pierwsze wydanie Moto 360, a więc jednego z najładniejszych smartwatchy z tzw. „pierwszego rzutu”, do którego zalicza się także oryginalny G Watch od LG. Motorola oficjalnie potwierdziła, że ten inteligentny zegarek nie otrzyma Android Wear 2.0:

Co to oznacza? Podobnie jak pełnoprawnego Androida, tak też i jego odmianę Wear zaczyna dopadać problem fragmentacji. Mogłoby się wydawać, że Moto 360 już swój wiek ma, ale pamiętajmy, że większość dzisiejszych smartwatchy nie odbiega znacząco od pierwowzorów. Tym samym po raz kolejny otrzymujemy przykład jak Google podchodzi do tematu aktualizacji nie wymuszając na producentach konieczności aktualizowania swoich produktów.

Oczywiście z drugiej strony mamy nowości w Android Wear 2.0, które w większości dotyczą wykorzystywania elementów specyfikacji nie występujących w Moto 360. Jednak co Wy sądzicie o zakończeniu wsparcia dla tego smartwatcha?

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy