android 6.0.1 marshmallow samsung touchwiz nowości

 

Samsung coraz częściej myśli o zmianach swojego interfejsu stosowanego na urządzeniach z Androidem. Wcześniej udostępnili Good Lock, a teraz w ramach Galaxy Beta Program pojawiła się „kolejna nakładka”, która może sugerować jak będzie wyglądać nowa wersja TouchWiza, który z edycji na edycję zdobywa coraz większe uznanie i tym samym poprawia swoją kiepską opinię.

 

Tym samym do rzeczy, w Korei i Chinach użytkownicy Galaxy Note 5 mogą wziąć udział we wspomnianym powyżej programie, aby zainstalować „New Note UX”. Czym to się kończy? Następującym widokiem:

 

 

Zacznijmy od tych najmniejszych zmian, a więc nowe kształty ikon. Później w oczy rzuci nam się odmieniona, wysuwana belka powiadomień, na której skróty bardziej przypominają te tradycyjne z czystego Androida, a więc rozwijane w dół, a nie przesuwane na boki. Tak samo w ustawieniach zaszła mała rewolucja, ale to brak listy aplikacji wywołuje największe zdziwienie, które na szczęście można w prosty sposób wyjaśnić: specyficznym rynkiem azjatyckim. Jak wspomniałem na początku, jedynie niektóre kraje mogą zainstalować „New Note UX”, a w tym wypadku mamy do czynienia z państwami, które preferują gromadzić ikony na pulpitach.

 

Tym samym możemy się spodziewać, że system dedykowany urządzeniom na nasz rynek zostanie usprawniony o listę aplikacji. Przekonać się o tym będziemy mogli najprawdopodobniej podczas prezentacji Galaxy Note 7, gdyż wiele faktów wskazuje, że nowy interfejs jest przygotowany właśnie pod to urządzenie.

 

 

źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.