blocks-smartwatch-970-80

Smart-watch zbudowany z inteligentnych części trafia do przedsprzedaży. To okazja cenowa.

 
Moduły są ostatnio gorącym tematem w świecie technologii. Gdy LG, Google czy Lenovo próbują wprowadzić dodatkowe części do swoich telefonów komórkowych, na rynek zegarków wchodzi właśnie pierwszy taki produkt. I to stworzony po kampanii crowdfundingowej, w której udało się uzbirać 1.6 miliona dolarów.

 

Nazywa się Blocks i wśród swoich modułów ma między innym dodatkową baterię, monitor pracy serca, pakiet „przygodowy” (a w nim czujnik ciśnienia i wilgotności powietrza, temperatury), latarkę i dodatkowy przycisk, którego funkcję sami możecie zaprojektować. Słowem, możecie budować sobie taki zegarek na jaki macie ochotę i zmieniać to każdego dnia.

 

Sam zegarek jest stworzony ze stali nierdzewnej, ma ekran 400×400 AMOLED, procesor Snapdragon 2100 Wear i oprogramowanie, który ma działać zarówno z Androidem, jak i iOS. W drodze są już dodatkowe moduły, które tworzą też inne firmy. Wśród nich znajdzie się kamera, czujnik jakości powietrza, pamięć flash, miernik stresu i termometr.

 

Blocks kosztuje w tym momencie 330 dolarów i ma w zestawie cztery podstawowe moduły (dodatkowe możecie nabyć za następne 35 dolarów). Przesyłka poza Stanami Zjednoczonymi kosztuje 15 dolarów i paczka powinna znaleźć się w Waszym domu już we wrześniu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie producenta. Warto się pospieszyć, bo po oficjalnej premierze będzie drożej.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek