dofus

Dofus, jedna z najpopularniejszych gier MMO w sieci, trafi na nasze telefony komórkowe. Zobaczcie jak prezentuje się Dofus Touch.

 

W wersji przeglądarkowej Dofus przekroczył w pewnym momencie próg 30 milionów zarejestrowanych graczy. Pod koniec zeszłego roku na jego podstawie powstał nawet film (Dofus – Livre 1: Julith), który nie jest co prawda aż tak popularny jak sama gra, ale oceniany lepiej niż na przykład najnowsza próba przeniesienia na ekrany kin Warcraftu. Ale do rzeczy.

 

Ankama, twórcy Dofusa, próbowali już co prawda wejść do świata urządzeń mobilnych z gierką Dofus Battle, ale to była mniejsza wersja tego rozbudowanego świata i skupiała się na samej turowej walce między postaciami. Była przyjemną zabawką, ale fani tego MMORPG chcieli więcej. I teraz to dostaną.

 

 

 

Dofus Touch jest efektem dłuższych prac Ankamy. Gra ma wiele wspólnego z podstawową, flashową wersją tej gry, ale jest dostosowana do ograniczeń wynikających ze zmiany platformy. Najważniejsze? W tej wersji też doświadczycie charakterystycznej dla Dofusa, pięknej, „ręcznie” rysowana grafika. Poza tym, jeśli nigdy nie graliście w Dofusa, może spodobać Wam się system walki. Przypomina trochę to, co możecie znać z Final Fantasy Tactics.

 

Obecnie grę jest dostępna w Kanadzie, wkrótce będzie można ją pobrać też we Francji. Kiedy Polska? Czekamy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek