Androidnutella

 
Przypomnijmy, że Android N ma między innymi przede wszystkim skupić się na dalszym ulepszeniu systemu i poprawie błędów. Ponadto wsparte będzie w końcu multi-window, które pozwoli na pracę dwóch aplikacji sąsiadująco na jednym ekranie. Pojawią się także nowe emoji i bezpośrednia możliwość odpowiedzi na wiadomości z panelu powiadomień. Te z kolei zostaną przebudowane i uporządkowane. Dodana zostanie również opcja oszczędzania pakietu internetowego. Kolejną nowinką ma być tryb nocny znany z iOSa oraz usprawniona funkcja Doze.
 
W marcu, została udostępniona wersja Developer Preview, a w maju podczas konferencji Google mogliśmy po raz kolejny zobaczyć nową odsłonę systemu z zielonym robotem. Nie wiemy jednak co stoi za literą N i jak będzie się nazywać następne wcielenie Androida. Google umieściło jakiś czas temu stronę, na której można było podawać swoje pomysły na temat nazwy wspomnianej wersji.
 
 


 
Teraz Google dziękuje nam za nasze wpisy i udostępnia krótki filmik, który możecie zobaczyć powyżej. Dodatkowo gigant informuje nas, że nazwę poznamy dopiero za kilka tygodni. No cóż…jakkolwiek nowa wersja systemu będzie się nazywała, to i tak nie mogę się jej doczekać na moim smartfonie.
 
źródło: twitter, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.