Nexus 4 pojawił się na rynku bardzo niedawno, a już spece z iFixit zabrali się za „publiczną rozbiórkę” nowego produktu powstałego we współpracy Google oraz LG. Na poniższym zdjęciu możemy ujrzeć produkt rozłożony na pojedyncze części.

Tylna klapka, która oczywiście jest nie tylko klapką baterii, zawiera w sobie złącza pozwalające na zasilanie umieszczonej w niej anteny NFC oraz łączący umiejscowioną tam cewkę indukcyjną z płytą główną, pozwalając rzecz jasna na bezprzewodowe ładowanie.

W przedniej części znajdziemy całą resztę osprzętu, poczynając od przyklejonej sporą ilością kleju baterii. Ciekawe może być zastosowanie pamięci na płycie głównej oznaczonej THGBM5G6A2JBA1R Toshiba 8GB i Samsungowskiej pamięci RAM o oznaczeniu K3PE0E00A 2GB, co w praktyce daje olbrzymi mix. Serce układu stanowi procesor  Qualcomm WTR1605L Seven-Band 4G LTE. Jak wszyscy wiemy Nexus 4 nie obsługuje LTE, jednak jest na niego przygotowany i w przypadku drobnych usprawnień sprzętowych możemy spodziewać się wersji operatorskiej (np. AT&T) obsługującej tę technologię. Pełny opis znajdziecie poniżej:

Źródło: iFixit.com

Via: slashgear.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek