Sensus Smart-Guitar jest marzeniem każdego muzyka. Już zbiera nagrody!

Adrian Fulneczek Newsy 2016-06-06

sensus-guitar

Poznajcie tegorocznego zwycięzcę konkursu na najlepszy startup w Cannes, Sensus Smart Guitar.

W zeszły weekend 20 finalistów zaproszonych przez Midemlab pojawiło się w Cannes, żeby zaprezentować swoje rozwiązania. Wszystkie zrobiły na sędziach dobre wrażenie, ale nie mieli wątpliwości, że zwycięzca może być tylko jeden.

Startup Mind Music Labs ze Szwecji pojawił się we Francji z gotowym produktem. Ich „Sensus” ma w sobie właściwie wszystko to, czego gitarzysta może potrzebować. To bezprzewodowy instrument, który pozwala na dodawanie modulacji i efektów bez konieczności podłączania gitary do czegokolwiek. Ma też wbudowane głośniki zapewniające dźwięk 360. Gitara może poza tym sama nagrywać muzykę i od razu streamować ją online.

Imponujące? Macie rację. Jak jednak przyznaje jeden z sędziów, Chris O’Brien, dopiero po obejrzeniu poniższego dema działania gitary wszyscy byli przekonani na 100%, że to szwedzkiej grupie należy się główna nagroda:

YouTube Preview Image

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Sensus trafi na rynek, ale jego twórcy zdradzili, że zebrali właśnie kolejne 500 tysięcy dolarów na dalszy rozwój produktu. Kiedy więc zobaczycie ją w sklepach, lista dostępnych opcji może być jeszcze dłuższa. Lubiąca ten instrument część naszej redakcji nie może się już doczekać. Poniżej jeszcze filmik pokazujący rozwój tego obiecującego produktu: • Marx

  czy dobrze rozumiem że to zwykła gitara z wbudowanym multiefektem, ale ma rozbudowane sterowanie (dotykowe + jakiś czujnik ułożenia dłoni)?

  Obawiam się że gesty w powietrzu nie są zbyt wygodne, a efekty wbudowane musiałyby być programowalne, inaczej będzie to sprzęt tylko dla amatorów.
  Jeśli jest bezprzewodowa, to ma jakiś akumulator i głośnik w środku? ile to waży?

 • ojciec

  pomysł fajny ale martwi mnie że jakość dźwięku może być słaba w porównaniu to dobrej lampy

 • Jan Boromeusz

  Chcę taką 🙂