ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia X się przegrzewa? Sony znów będzie się tłumaczyć?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Sony_Xperia_X-7104

 
Snapdragon 820 jest uznawany za najlepszy tegoroczny procesor. Wiele flagowców wypuszczonych w tym roku, posiada go w swoim wnętrzu. Został on znacząco ulepszony w porównaniu do nieco wadliwego 810. Krytycy uważnie przyglądali się poczynaniom spółki, spoglądając z niechęcią na przegrzewający się poprzedni model. Wygląda jednak na to, że problem ten został naprawiony. Najbardziej poszkodowanymi smartfonami była seria Z3+ od Sony. Telefony te osiągały wysokie temperatury szczególnie przy robieniu fotografii. Jednak w tym miejscu należy zastanowić się, w jakim procencie wina leży po stronie Sony. Dlaczego?
 
Otóż tegoroczny flagowiec o nazwie Xperia X, nie posiada starego już Snapdragona 810, ani topowego 820, lecz model 650. Pewien niemiecki portal postanowił przetestować telefon w stosunku do Samsunga Galaxy S7. Niestety, podczas tego procesu w aplikacji aparatu zaczął wyskakiwać popularny komunikat o przegrzaniu. Wideo zostało oznaczone już jako prywatne… Przypomnijmy, że Sony obiecało rok temu, iż problem ten nigdy się nie pojawi i zostanie rozwiązany.
 
Nie wszyscy użytkownicy zgłaszają jednak tego typu usterki, więc być może powodem takiego stanu rzeczy są różnice w oprogramowaniu. Dodam tylko, że Łukasz ostatnio recenzował Xperię X. Test możecie przeczytać TUTAJ.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy