ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

CyanogenMod 13 dla kolejnych pięciu urządzeń, a wśród nich OnePlus 2 i Sony Xperia Tablet Z

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
cyanogenmod

Jeśli myślicie o systemie bazującym na Androidzie – tak właściwie to będącym jego modyfikacją – to zapewne od razu na myśl nasuwa się Wam CyanogenMod. Znany niemalże od początku modyfikacji „Robocika” dzisiaj jest swego rodzaju potęgą, która teraz trafia w swoim najnowszym wydaniu na kolejne urządzenia mobilne.

Obecnie około 400 smartfonów i tabletów może pochwalić się dostępnością CyanogenMod. Oczywiście nie wszystkie są w stanie zainstalować ostatnią edycje oznaczoną numerem 13.0, która bazuje na Androidzie 6.0 Marshmallow. Do grona szczęśliwców, o których programiści nie zapomnieli dołączają użytkownicy następujących urządzeń:

  • OnePlus 2;
  • Motorola/Lenovo Moto X Pure (wersja Moto X Style przeznaczona dla USA);
  • Sony Xperia Tablet Z;
  • Yu Yureka (oryginalnie z Cyanogen OS);
  • Oppo R5/R5s.

Tradycyjnie już dla CyanogenMod, dla powyższych smartfonów (i tabletu) dostępne są wersje Nightly. Problemów z instalacją tego oprogramowania nikt nie powinien mieć, gdyż producenci nie utrudniają tego zadania.

Oczywiście sam system CyanogenMod znajdziecie na stronie autorów: Klik! Swoją drogą, obecnie sprawdzam wiele modyfikacji Androida i jestem ciekawy, co sądzicie o powyższej propozycji?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy