[Film] Porównanie wyświetlaczy Samsunga Galaxy S7, LG G5, HTC 10 i Nexusa 6P – który jest najlepszy?

1 minuta czytania
Komentarze
nexus 6p galaxy s7 htc 10 lg g5 wyswietlacze ekran porownanie

Wyświetlacze w smartfonach to jeden z najważniejszych elementów urządzeń mobilnych. Nie tylko przedstawiają to, co system chce zaprezentować, ale także jest jednym z najważniejszych podzespołów wpływających na zużycie energii akumulatora. Jednak który smartfon ma najlepszy ekran?

To pytanie mocno subiektywne, ale w większości przypadków, konsumentom zależy na oddaniu obrazu jak najbliższemu rzeczywistości. Jeszcze kilka lat temu pod tym względem SAMOLED uważany był za najgorszy, gdyż kolory były przesycone. Jednak od czasów pierwszego Samsunga Galaxy S minęło już wiele lat i tak oto na przeciwko siebie stają HTC 10, LG G5, Nexus 6P, a także najnowszy, flagowy Koreańczyk. Który jest najlepszy?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KMmEVGaVmis[/youtube]

Ewidentnie LG i HTC ze swoimi IPSami różnią się od modelów Samsunga i Huawei korzystających z AMOLEDowych paneli. Ocenę pozostawiam Wam, ale chciałbym zwrócić uwagę na Nexusa. Smartfon ten jest ewidentnie najstarszy, a w wielu porównaniach dzisiaj wciąż prezentuje się bardzo dobrze. To ogromny plus dla Chińczyków, który też pozwala nam zastanowić się czemu konkurencja nie jest w stanie pokonać czegoś, co już doskonale powinna znać.

W takim razie na koniec pytanie: który smartfon z powyższego zestawienia ma najlepszy wyświetlacz? Na co najbardziej zwracacie uwagę w przypadku tego elementu? Jasność, kolory czy może kąty widzenia?

Motyw