google maps beta testy mapy

 

Google stosunkowo rzadko prowadzi otwarte testy. Wyjątkiem w tej kwestii jest Android w odmianach dla deweloperów. Jednak tym razem na warsztat wzięto jedną z najlepszych aplikacji, którą Amerykanie oferują za darmo. Tak oto mapy Google pojawiają się w wersji testowej w sklepie Play.

 

W takim razie, co należy zrobić, aby móc sprawdzić możliwości odmian beta tego jakże popularnego programu? Wystarczy, że zapiszecie się do testów poprzez następujący link: Klik! Po kilku minutach (do nawet kilku godzin) na Waszym smartfonie pojawi się odpowiednia aktualizacja i tak oto będziemy mogli cieszyć się z Map w wersji 9.27. Czym one różnią się od obecnie znanej nam odmiany oznaczonej jako 9.26.1? Otóż… niczym szczególnym. Jednak należy pamiętać, że Google dopiero uruchamia tego typu wersję toteż niedługo zapewne pojawi się kolejna aktualizacja. Warto również zaznaczyć, że jeśli korzystacie z Androida N to posiadacie Mapy w wersji 9.30 i w tym wypadku mogą pojawić się pewne problemy – w przypadku ręcznej instalacji wręcz nie zainstalujecie tej aktualizacji.

 

Jeśli nie chcecie zapisywać się do programu wersji testowych Map Google to możecie ręcznie zainstalować tę aplikację w wersji 9.27 pobierając ją z APK Mirror: Klik!

 

PS. Niedługo zapewne w sklepie Play pojawi się osobny przycisk ułatwiający proces testowania wersji beta poszczególnych programów.

 

 

źródło: The Verge, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.