knight

Gra święci tryumfy w Sklepie Play: dzień po premierze przekroczyła już 10.000 pobrań, a wśród ocen użytkowników wyraźnie dominuje 5/5 gwiazdek.

 

Za Nonstop Knight stoi zespół doświadczonych developerów z przeszłością m.in. w Rovio (Angry Birds), którzy teraz założyli firmę Kopla Games, a także jedna z głównych niemieckich firm produkujących darmowe gry na urządzenia mobilne, Flaregames. Ich wspólny cel był od początku jasny: stworzyć RPG, w które będą chcieli zagrać nawet osoby normalnie trzymające się od tego gatunku z daleka.

 

Co robią, żeby go osiągnąć? Usuwają to, co dla niedoświadczonego gracza stresujące i wymagające. Gracz podejmuje tylko najważniejsze decyzje (special moves w pojedynkach, ewolucja broni naszego rycerza itd.), a nasza postać rozwija się sama, nawet, kiedy odkładamy grę na bok. Musimy używać właściwie tylko jednego palca podczas walk z hordami wrogów, którzy chcą zatrzymać naszego bohatera.

 

knight2

 

– Sami jesteśmy wielkimi fanami RPGów takich jak Diablo czy World of Warcraft więc wiemy, że takie wciągające gry wymagają od nas też dużego zaangażowania czasu, największego, kiedy zaczynamy – mówi Mika Kuuisto, CEO Kopla Games. – W Nonstop Knight uprościliśmy wszystko tak, że gracze mogą od razu cieszyć się rozgrywką i robić to w swoim tempie. Ta przygoda jest całkowicie dostępna dla „niedzielnego gracza”, ale wciągnie też doświadczonych miłośników RPG dzięki gameplay’owi, który kryje w sobie ten prosty interfejs – dodaje Kuuisto.

 

– Wielką zaletą tej gry jest prostota i tempo w jakim od razu wpada się środek intensywnych wydarzeń – mówi Klaas Kersting, CEO Flaregames. – Najwyższy czas, żeby po chwilach świetności strategii komórkowych teraz RPG miały takich duży wpływ na cały rynek gier. Cieszymy się, że mamy w portfolio taki wyjątkowy produkt, który  przełamuje ograniczenia gatunkowe – podsumowuje Kersting.

 

Nonstop Knight możecie pobrać za darmo w Sklepie Play. Całość zajmuje tylko 51MB. Jeśli już graliście, napiszcie nam koniecznie o swoich wrażeniach w komentarzach!

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adrian Fulneczek