ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najbezpieczniejszy telefon świata, na którym nie zainstalujesz prawie nic

Autor: Adrian Fulneczek Kategoria: Newsy
bezpieczny

UnaPhone Zenith to telefon, na którym dla własnego bezpieczeństwa, nie będziesz mógł zainstalować praktycznie żadnej aplikacji.

Mówi się o nim, że jest tak bezpieczny, że aż nie chce się go używać. Trudno się dziwić: Zenith firmy UnaPhone może być smartfonem z najbardziej absurdalną myślą przewodnią wśród wszystich pojawiających się ostatnio super-zabezpieczonych smartfonów.

Zenith pracuje na zmodyfikowanej wersji Androida Marshmallow (nazwanej UnaOS), która nie pozwoli Wam korzystać na nim z jakichkolwiek serwisów Google’a ani innych firm. Chcielibyście zainstalować WhatsAppa? Nie ma mowy. Tinder? Niestety musicie obejść się smakiem. Facebook? Chyba sobie żartujecie…

 
 
 
 
– W UnaPhone Zenith nie będzie możliwości zainstalowania nowych aplikacji, bo cały telefon będzie kompletnie zablokowany, żeby zapobiec utracie danych – pisze w oświadczeniu Una Phone. przyszły producent tych telefonów.

Blokada to oczywiście drastyczny krok, ale na świecie na pewno znajdą się ludzie, którzy uważają, że ich prywatność jest najważniejsza i poradzą sobie świetnie bez dostępu do Sklepu Play. Zresztą, Zenith będzie miał część sprawdzonych aplikacji już w sobie, a poza tym można napisać do jego twórców z prośbą o dodanie konkretnej aplikacji do Waszego modelu.

Zenith będzie miał ekran 5.5, rozdzielczość 1920 x 1080, procesor octa-core z 2GHz i 4GB RAM, a także 13-megapixelowy aparat i 32GB zaszyfrowanej pamięci wewnętrznej. W chwili obecnej to dopiero projekt, na który pieniądze się zbierane na Indiegogo. Jeśli zbiórka dotrze do poziomu 50.00$, na początku te telefony będą kosztowały 540$.

Sprawdź najnowsze wpisy