ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyjątkowe sportowe słuchawki douszne od Samsunga. Mierzą tętno!

Autor: Adrian Fulneczek Kategoria: Newsy
icon x2

Policzą ilość przebiegniętych metrów, sprawdzą tętno serca – nowe słuchawki Samsunga mogą okazać się hitem.

Pisaliśmy dziś już o premierze nowego smartwatcha dla osób aktywnych, Samsung Gear Fit 2. To na pewno lepszy zegarek niż jego poprzednik, ale szczerze mówiąc, świat niekoniecznie potrzebuje kolejnego gadżetu do noszenia na ręce. Jeśli zgadzacie się z taką tezą, może zainteresować Was fakt, że Samsung pokazał dziś światu jeszcze jeden, o wiele ciekawszy produkt stworzony z myślą o sportowcach.

Nazywa się Gear IconX (nikt właściwie nie rozumie czemu) i będzie kosztował 199$, czyli o 20$ drożej niż wspomniany wyżej smartwatch. Gear IconX to douszne słuchawki, z których każda waży tylko 6.3 grama. Mając je w uszach usłyszymy ile przebiegliśmy, jak szybko to zrobiliśmy i jak szybko bije nasze serce. Jest też funkcja trenera, który ma motywować nas do jeszcze lepszych czasów na każdym okrążeniu.

Dźwięk (zdaniem testujących słuchawki osób z engadget.com) jest podobno bardzo czysty jak na takie urządzenia. Zazwyczaj w takich urządzeniach jedna słuchawka łączy się z telefonem, a później przesyła dźwięk dalej do drugiej. Samsung wybrał jednak inne rozwiązanie, żeby nie tracić jakości w związku ze słabszym połączeniem jednej słuchawki z drugą. W Gear IconX tak naprawdę słuchamy kopii tego samego utworu w każdej słuchawce – sztuczka polega na tym, że dzięki odpowiedniej aplikacji, oba zaczynają grać w tym samym czasie.

Słuchawki dobrze trzymają się w uchu, nawet, gdy dotykamy ich, żeby zmienić utwór (dwa „kliknięcia” = kolejny, trzy = poprzedni) lub głośność (ruch z góry na dół i odwrotnie). Długie przytrzymania palca na jednej ze słuchawek wprowadzi nas w tryb ambientowy, ważny dla biegaczy miejskich. Słyszymy w nim też to, co dzieje się dookoła więc prawdopodobieństwo wpadnięcia w coś lub kogoś spada.

Pewnym problemem może być praca baterii, która przy samym słuchaniu muzyki wytrzyma nieco mniej niż 4 godziny. Jeśli dodacie do tego śledzenie treningu i zaczniecie odbierać muzykę z telefonu, czas pracy baterii to jedyne 1.5 godziny. To na pewno będzie czerwona flaga dla niektórych osób, ale musicie przyznać, że Gear IconX zapowiada się naprawdę ciekawie.

Sprawdź najnowsze wpisy