messenger

 
Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Ekipa Facebooka poinformowała, że program przekroczył liczbę 800 milionów aktywnych użytkowników. Poprzedni pułap 700 milionów został osiągnięty w czerwcu 2015, a 0,5 mld w sierpniu 2014 roku. Aplikacja bardzo szybko się rozwija. Wprowadzane są coraz to nowsze i ciekawsze funkcje, co skutkuje w sukcesywnym wzroście liczby korzystających.
 
Messenger emoji
 
Wczoraj ekipa stojąca za Messengerem poinformowała, że w programie pojawią się nowe emotikony! Cała lista będzie się składała z aż 1500 emojis. Będą one dość zróżnicowane pod względem koloru skóry, ponieważ zaistnieje możliwość wyboru 6 odcieni karnacji. Co więcej emotki wpiszą się w trend gender, który wywołał w Polsce wielkie emocje. Przypomnijmy, że Według teorii gender role społeczne nie są uwarunkowane genetycznie. Co za tym idzie nie mogą one wynikać z płci biologicznej. W Messengerze zobaczymy więc np. policjantki, biegaczki, surferki i wiele więcej.
 
Messenger emoji 2
 
To jeszcze nie koniec kontrowersji. Dodatkowo w emotikonach pojawi się tęcza oraz pary jednopłciowe (tego typu emotki są już dostępne w Androidzie). Niektóre emoji zostaną także nieco przerobione. Mnie to nie przeszkadza, ale ciekaw jestem czy Wy jesteście gotowi na „tęczowy update”.
 
źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.