Koniec Messengera w przeglądarce – Facebook znowu zmusza nas do instalacji swojej aplikacji

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-06-02

facebook-messenger

 

Swego czasu zarząd i programiści Facebooka wpadli na pomysł, żeby rozdzielić główną aplikacje odpowiedzialną za portal społecznościowy od komunikatora. Tak oto pojawił się Messenger, z którym wielu użytkowników już się pogodziło. Jednak wciąż mamy do czynienia z ciężkimi i przeładowanymi programami toteż wielu z Was korzystało z przeglądarki internetowej.

 

To bardzo dobre, szybkie i lekkie rozwiązanie. Tak naprawdę to najlepsze wyjście jeśli mówimy jedynie o „przeglądaniu” Facebooka. Jednak największy portal społecznościowy postanowił, że pójdzie o krok dalej i jeśli korzystacie z mobilnej strony internetowej to po wejściu do wiadomości przywita Was komunikat, że niedługo będziecie zmuszeni zainstalować Messengera.

 

facebook messenger przegladarka aplikacja instalacja

 

Szok? Z pewnością, gdyż wiele osób  na tym bardzo ucierpi – niekoniecznie ze względu oszczędności, a chociażby z powodu braku miejsca na urządzenia, z którym Google postanowiło zawalczyć na swój sposób.

 

Jednak czemu Facebook stara się na siłę odłączyć Messengera? W końcu do Zuckerberga należy już WhatsApp, więc osobny komunikator tak naprawdę jest zbędny. Mimo wszystko wiele osób będzie musiało ponownie zacisnąć zęby lub szukać innego rozwiązania takiego jak na przykład odblokowanie Messengera w samej aplikacji Facebooka. Prostszym rozwiązaniem może okazać się zmiana tzw. „User Agenta”.

 

 

Arek – dzięki za informację!

x