ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie masz miejsca na aplikacje? Google ułatwi Ci usunięcie obecnych swoim sugestiami

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxy s7 pamiec

Jakie są główne problemy dzisiejszych mobilnych urządzeń w codziennym użytkowaniu? Oczywiście słabe akumulatory, ale także mała ilość wbudowanej pamięci często przyprawia właścicieli smartfonów i tabletów o bóle głowy, gdyż to oznacza, że coś trzeba usunąć, a zazwyczaj wszystko jest potrzebne. Google po części chce ułatwiać te decyzje.

Smartfony obecnej generacji mają już minimum 16 GB wbudowanej przestrzeni na pliki, ale od tego trzeba odjąć system i zwrócić uwagę na pamięć przeznaczoną na aplikacje, której już tak dużo nie jest, a żeby ją powiększyć to często trzeba sięgać po nieautoryzowane przez producentów rozwiązania. Nie można również zapomnieć o sytuacji, gdy dane urządzenie mobilne nie posiada złącza na karty pamięci. W takim razie Google idzie z pomocą i jeśli zabraknie Wam miejsca na zainstalowanie nowej aplikacji to ujrzycie następujący komunikat ze sklepu Play:

nexus2cee_psuninstallmanager

Od razu pojawia się możliwość zwolnienia miejsca, co zdecydowanie ułatwia życie, gdyż od razu wiemy ile programów należy usunąć, aby zainstalować nowy.

To oczywiście może wydawać się tylko szczegółem, ale zbierając kolejne tego typu udogodnienia zyskujemy bardzo przejrzysty i wygodny system. Według Was, Google powinno jeszcze pomyśleć o innym, podobnym rozwiązaniu?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy