google mapy

 

Przyszła pora na kolejną aktualizację map Google. Po ostatnich informacjach odnoszących się do reklam w tym programie, teraz czas na pozytywne zmiany. Wersja 9.26.1, która właśnie trafia do sklepu Play sprawia, że nawigacja od Amerykanów nastawia się jeszcze bardziej na społeczność, a nie tylko doprowadzanie użytkownika do celu.

 

Zacznijmy od szybkiej możliwości dzielenia się naszym obecnym stanem podróży. Jeśli utkniecie w korku, a chcecie kogoś poinformować o swoim aktualnym położeniu i czasie jaki Wam jeszcze pozostał na dotarcie do celu to wystarczy kliknąć jeden przycisk. Kolejna nowość to tworzenie skrótów – wybieramy cel docelowy, określamy warunki trasy oraz nazwę i tak oto w przyszłości użycie odpowiedniej ikony automatycznie sprawi, że uruchomią się Mapy, które zaczną nas prowadzić do ustawionego wcześniej miejsca. Idźmy dalej – skoro możemy dzielić się aktualnym położeniem to czemu nie sprawdzić gdzie nas wcześniej nie było? Tak, będziemy mogli zobaczyć historię naszej lokalizacji, a więc funkcja znana chociażby z przeglądarkowej wersji Map.

 

To oczywiście nie jedyne nowości, gdyż pojawiły się wzmianki o tym czy jeżdżąc na wózku uda się dotrzeć do celu. Niektóre funkcje tradycyjnie w Polsce nie działają, ale warto pamiętać, że kiedyś będą miały szansę się pojawić.

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.