samsung galaxy a9 pro jasjkads

Dwa miesiące temu, w marcu Samsung ujawnił kolejny model z serii A. Jest nim A9 Pro, który dostarcza duży ekranu, slot dual-SIM, pojemny akumulator i, oczywiście, najnowszy Android. Do tej pory jednak dostępny wyłącznie na terytorium Chin, teraz zaś zmierzający do krajów europejskich.

 

Samsung Galaxy A9 Pro cechuje się 6-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, Snapdragonem 652, 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą karty micro SD. Ponadto 16-megapikselowy aparat główny z autofocusem, 8-megapikselowa kamerka selfie i monstrualna bateria o pojemności 5000 mAh.

 

Prezentuje się to całkiem nieźle, dodajmy do tego slot dual-SIM i atrakcyjność smartfonu automatycznie wzrasta, a już z pewnością trafia do szerszego targetu. Co jednak interesujące to fakt, że wersja europejska tego modelu pojawi się również w edycji wyposażoną w procesor Exynos. Zmieni również nazwę na Samsung Galaxy A9 (2016), by wpasować się w klimat „rodziny”.

 

Niestety data premiery nie jest jeszcze określona. Pozostaje również kwestia ceny tego smartfonu w Polsce. Specyfikacja techniczna sugeruje obecność raczej na średniej półce, aczkolwiek nie spodziewajmy się kwoty niższej niż 2000 złotych.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.