Samsung-4K-UHD-VR-display

Samsung zaprezentował w tym roku swoje flagowe modele. Przed nami jeszcze jedno urządzenia z linii Galaxy Note – być może oznaczone już numerem 7. Żaden z tych smartfonów nie charakteryzuje się ekranem w rozdzielczości 4K. W przyszłym roku może się to jednak zmienić.

 

Samsung na konferencji w San Francisco zaprezentował swoje nowe dzieło. Jest nim 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 4K – 3840 x 2160 pikseli. Wyświetlacz charakteryzuje się wartością 806 PPI! Will Mason z UploadVR miał już okazję zobaczyć go w akcji. Jego słowa mówią jasno, że pokazany ekran jest rewelacyjny, jasny, ze wspaniałym kontrastem i odwzorowaniem kolorów.

 

Producent zdecydował się na zaprojektowanie takiego wyświetlacza z myślą o technologii VR. Co jednak bardziej interesujące to fakt, że zarówno Oculus Rift, jak i HTC Vive wspierają rozdzielczość 2160 x 1200. Czy to znaczy, że Samsung chce zrobić dodatkowy krok naprzód? CEO Huawei również bierze pod uwagę przyszłość wirtualnej technologii, ograniczył się jednak do 2K.

 

Jak na razie jest to prototyp, dlatego nie należy się go szybko spodziewać. Warto jednak wspomnieć, że na rynku już istnieje smartfon wyposażony w ekran 4K i jest nim Sony Xperia Z5 Premium, z delikatnie gorszym PPI – bowiem 801. Który z nich okaże się lepszy?

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.