Samsung Pay powoli wchodzi do Europy – czeka nas kolejna rewolucja mobilnych płatności?

1 minuta czytania
Komentarze
samsungpay-thedroidguy

Obecnie na świecie trzech producentów walczy o zdobycie rynku płatności zbliżeniowych za pomocą smartfonów. Są nimi: Google, Apple i tytułowy Samsung. Od pewnego czasu gigant z Mountain View wprowadza do Wielkiej Brytanii Android Pay, a teraz także Koreańczycy chcą podbić Stary Kontynent.

O tym, że Samsung Pay ma zawitać do Europy wiemy nie od dziś. Tak naprawdę jeszcze przed Mobile World Congress wiele się mówiło, że lider mobilnego rynku powie co nieco na temat swojego systemu płatności zbliżeniowych. Jak się okazuje to właśnie w Hiszpanii jako pierwszym kraju pojawi się Samsung Pay. Co ciekawe, to nie koniec obecnych planów Koreańczyków. Jeszcze w tym roku Wielka Brytania ma otrzymać dostęp do tego rodzaju płatności. Jak podaje dyrektor odpowiedzialny za cały system w Europie, obecnie trwają poważne rozmowy nad wprowadzeniem obsługi Samsung Pay w bankomatach, samochodach czy też… lodówkach. Oczywiście wszystko ma na celu ułatwienie płacenia jak i samego pobierania gotówki.

Kiedy Polska pojawi się na szlaku Android Pay, Samsung Pay lub chociażby Apple Pay? Póki co nie ma nawet wzmianki na temat naszego kraju, więc po prostu musimy uzbroić się w cierpliwość. Jednak czy płatność smartfonami to to na co tak bardzo czekacie?

źródło: Android Community

Motyw