lenovo motorola logo firma

W momencie, gdy Lenovo odkupiło od Google Motorolę, Chińczycy mieli bardzo ambitne plany, co do mobilnego rynku. Nie szczędzili słów twierdzących, że powtórzą swój sukces związany z laptopami. Jednak dwa lata już minęły, a to inne firmy z Państwa Środka notują coraz lepsze wyniki.

Oczywiście Lenovo również radzi sobie , ale z raportu opublikowanego przez Chińczyków wynika wprost, że zakup Motoroli oceniany jest jako „niespełniający oczekiwań”. Świadczy o tym chociażby spadek sprzedaży w samych Stanach Zjednoczonych o aż 85%. Mimo wszystko plany wciąż są ambitne. Zdobyć trzecią lokatę na rynku smartfonów, a następnie walka o pierwsze dwa miejsca. W tym celu Lenovo musi wciąż umacniać swoją i tak dobrą pozycję na rynkach wschodzących. W Brazylii czy też Indiach marka Moto cieszy się dużą popularność i najnowszy model Moto G4 może w tej kwestii wiele pomóc. Jednak Chińczykom również zależy, żeby wrócić na dobry tor także w Stanach Zjednoczonych.

O tym, że Lenovo nie powodzi się dobrze świadczy sam fakt, że firma wypadła z najlepszej trójki chińskich producentów, do których należą: Huawei, Oppo i Vivo. Duże nadzieje zapewne pokładane są w Moto Z, która niedługo będzie miała swoją oficjalną premierę.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.