galaxy c5

Ostatnio prezentowałem Wam wygląd Samsunga Galaxy C5 w wersji złotej. Dziś natomiast smartfon stał się już oficjalny, a więc możemy przejść do samych konkretów. Te z kolei prezentują się bardzo obiecująco, poza jednym wyjątkiem. Myślę jednak, że nie będziemy mieli problemu z jego zlokalizowaniem.

 

Samsung Galaxy C5 trafił właśnie do sklepów online i już można na niego składać zamówienia. Wysyłany będzie natomiast dopiero 6 czerwca. Co takiego wniesie na rynek? Galaxy C5 jest smartfonem cechującym się metalową obudową i grubością 6.7 mm. Posiada 5,2-calowy ekran Super AMOLED Full HD, Snapdragona 617 oraz 4 GB RAM. Urządzenie mimo iż celujące w segment mid-range zostało wyposażone w skaner linii papilarnych znajdujący się w przycisku Home pod ekranem.

 

Pod względem fotograficznym, mamy tutaj 16-megapikselowy aparat główny o jasności f/1.9 oraz 8-megapikselową kamerkę selfie f/1.9. Samsung Galaxy C5 pracuje na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Charakteryzuje się hybrydowym dual-SIM, a więc możemy zdecydować, czy potrzebujemy dwóch numerów, czy większą ilość pamięci wewnętrznej.

 

Ceny Samsunga Galaxy C5 zaczynają się od 335 dolarów za 32 GB. Wersja 64 GB kosztuje już 370 dolarów. Niestety sprzedaż jak na razie została ograniczona wyłączanie do terytorium Chin. Nie wiadomo, kiedy Samsung zdecyduje się dystrybuować Galaxy C5 w pozostałych krajach. A szkoda, bo prezentuje się on całkiem nieźle. W Polsce jednak i tak cena rzuciłaby nas na kolana.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.