WhatsApp-Messenger-vs.-Facebook-Messenger

Wydawać by się mogło, że Facebook Messenger jest najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Statystyki jednak mówią, co innego i jeśli się im przyjrzymy możemy dostrzec interesujące fakty. Jak to wygląda na wykresie?

 

WhatsAppa używa ponad miliard użytkowników miesięcznie, to bezapelacyjnie największa liczba wśród komunikatorów. Tuż za nim jest Facebook Messenger z liczbą 900 milionów aktywnych użytkowników. Te aplikacje nie konkurują jednak ze sobą. Z prostego faktu, że od pewnego czasu, a dokładniej od 2014 roku należą do jednego właściciela.

 

The-Most-Popular-Messaging-App-in-Every-Country

 

Powyższy wykres przedstawia liczbę krajów, w jakich dany komunikator jest najpopularniejszy. Na 187 państw, WhatsApp króluje aż w 109, co daje mu wynik rzędu 55,6%. Facebook Messenger rządzi zaś w 49 krajach.

 

SimilarWeb postanowił stworzyć jeszcze jeden wykres. Tym razem na mapie świata widzimy na jakim dokładnie obszarze korzysta się z danego komunikatora.

 

FireShot Capture 48 - The Most Popular M_ - https___www.similarweb.com_blog_worldwide-messaging-apps

 

Całe Stany Zjednoczone jak i Kanada wielbią Messegnera. Meksyk i Ameryka Południowa stoją murem za WhatsAppem. Polska natomiast wybrała aplikację Marka Zuckerberga.  A reszta Europy? Chyba widać gołym okiem. Nie dziwmy się zatem, że pojawiają się takiej oszustwa.

 

źródło: SimilarWeb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.