Samsung rezygnuje z Androida? Przynajmniej na smartwatchach, przez pewien czas

Newsy

samsung gear live android wear windows 95 microsoft

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Samsung jako lider mobilnego rynku dyktuje pewne reguły i wyznacza trendy, których zadaniem jest wzbudzić pożądanie u konsumentów. Tym samym konkurencja często chce „nadrabiać zaległości”, ale patrząc na smartwatche to jednak Koreańczycy wciąż szukają złotego środka – podobnie jak wszystkie inne firmy.

 

Tym razem Samsung poniekąd żegna się z Google jeśli chodzi o inteligentne zegarki. Jeden z pracowników koreańskiego producenta wyznał w raporcie, że firma nie zamierza tworzyć smartwatche oparte na Androidzie Wear. Siłą rzeczy zostaje Tizen, który jest zdecydowanie popularniejszy na tym rynku. Samsung tak przedstawił tylko jeden zegarek bazujący na oprogramowaniu od Google i był nim Gear Live.

 

samsung gear live android wear tizezn

 

Długo na sprostowanie powyższych informacji nie musieliśmy czekać. Po opublikowaniu powyższego raportu przez Fast Company, Koreańczycy wyznali, że ich relacja z Google nie uległa zmianie, co z kolei może oznaczać, iż najzwyczajniej w świecie Samsung nie ma zamiaru teraz prezentować urządzeń na bazie Android Wear.

 

Jednak czy sprostowanie firmy nie miało być zabiegiem czysto marketingowym? Jak już wspomniałem, Koreańczycy zaprezentowali tylko jeden zegarek z systemem innym niż Tizen toteż czemu miałoby się to zmienić?

 

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x