samsung gear live android wear windows 95 microsoft

 

Samsung jako lider mobilnego rynku dyktuje pewne reguły i wyznacza trendy, których zadaniem jest wzbudzić pożądanie u konsumentów. Tym samym konkurencja często chce „nadrabiać zaległości”, ale patrząc na smartwatche to jednak Koreańczycy wciąż szukają złotego środka – podobnie jak wszystkie inne firmy.

 

Tym razem Samsung poniekąd żegna się z Google jeśli chodzi o inteligentne zegarki. Jeden z pracowników koreańskiego producenta wyznał w raporcie, że firma nie zamierza tworzyć smartwatche oparte na Androidzie Wear. Siłą rzeczy zostaje Tizen, który jest zdecydowanie popularniejszy na tym rynku. Samsung tak przedstawił tylko jeden zegarek bazujący na oprogramowaniu od Google i był nim Gear Live.

 

samsung gear live android wear tizezn

 

Długo na sprostowanie powyższych informacji nie musieliśmy czekać. Po opublikowaniu powyższego raportu przez Fast Company, Koreańczycy wyznali, że ich relacja z Google nie uległa zmianie, co z kolei może oznaczać, iż najzwyczajniej w świecie Samsung nie ma zamiaru teraz prezentować urządzeń na bazie Android Wear.

 

Jednak czy sprostowanie firmy nie miało być zabiegiem czysto marketingowym? Jak już wspomniałem, Koreańczycy zaprezentowali tylko jeden zegarek z systemem innym niż Tizen toteż czemu miałoby się to zmienić?

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.