Samsung rezygnuje z Androida? Przynajmniej na smartwatchach, przez pewien czas

Łukasz Pająk Newsy 2016-05-25

samsung gear live android wear windows 95 microsoft

Samsung jako lider mobilnego rynku dyktuje pewne reguły i wyznacza trendy, których zadaniem jest wzbudzić pożądanie u konsumentów. Tym samym konkurencja często chce „nadrabiać zaległości”, ale patrząc na smartwatche to jednak Koreańczycy wciąż szukają złotego środka – podobnie jak wszystkie inne firmy.

Tym razem Samsung poniekąd żegna się z Google jeśli chodzi o inteligentne zegarki. Jeden z pracowników koreańskiego producenta wyznał w raporcie, że firma nie zamierza tworzyć smartwatche oparte na Androidzie Wear. Siłą rzeczy zostaje Tizen, który jest zdecydowanie popularniejszy na tym rynku. Samsung tak przedstawił tylko jeden zegarek bazujący na oprogramowaniu od Google i był nim Gear Live.

samsung gear live android wear tizezn

Długo na sprostowanie powyższych informacji nie musieliśmy czekać. Po opublikowaniu powyższego raportu przez Fast Company, Koreańczycy wyznali, że ich relacja z Google nie uległa zmianie, co z kolei może oznaczać, iż najzwyczajniej w świecie Samsung nie ma zamiaru teraz prezentować urządzeń na bazie Android Wear.

Jednak czy sprostowanie firmy nie miało być zabiegiem czysto marketingowym? Jak już wspomniałem, Koreańczycy zaprezentowali tylko jeden zegarek z systemem innym niż Tizen toteż czemu miałoby się to zmienić?

źródło: SamMobile • DN_Prawa_strona_mocy

  Szkoda że nie na telefonach. Wtedy może bym kupił takiego note z wm albo tizenem

  • maxiges

   Chyba nie wiesz co piszesz tizen na smartfony to jakieś 3 lata wstecz jest za androidem czy ios a na WM to raczej nie zaszalejesz.
   O ile tizen na smartwatch i smartbandach jest naprawdę całkiem dobry bo system wystartował wraz z trendem na takowe rozwiązania i ma teraz całkiem dobrze rozbudowane funkcje jak na ten segment. Dobrze ze Samsung rozwija swój autorski system bo jest warto. Bo chyba to jest ich najlepszy system na daną platformę godny mistrzostwa
   Bo w segmencie Smart tv początki były tragiczne #lagi
   #w segmencie smartfonów z androidem początki #lagwiz
   A w segmencie smartwatch # najlepsi

   • DN_Prawa_strona_mocy

    „:Chyba nie wiesz co piszesz tizen na smartfony to jakieś 3 lata wstecz jest za androidem czy ios a na WM to raczej nie zaszalejesz. ”
    Tak jest 3 lata wstecz że jak szajsung zaktualizował swojego gear’a z androida do tizena to o dziwo nagle zegarek nie trzyma dzień a dwa. No jasne.
    Tizen jest lata świetlne przed androidem nawet nie będąc praktycznie na rynku.

    Dlaczego na WM nie zaszalejesz? Tam też system świetnie działa. ‚Taki note z WP byłby super, cały biznes by po niego ruszył.

    • maxiges

     PS. Odnośnie tizena to na telefonach to nie to samo co na smartwatch. Tizen w odmianie wearable jest naprawdę bardzo dobry natomiast na telefony to prezentuje podobny poziom jak Ubuntu touch. Niby to działa sprawnie, fajnie ale tam nic niema poza podstawowa funkcjonalnością. A na dodatek posiada małe grono developerów którzy ulepszaja system i kreują nowe lepsze rozwiązania.

     WP dopiero raczkuje i jeszcze brak mu wielu podstawowych funkcji i aplikacji. Warto zwrócić uwagę że WP nie jest optymalnie zrobiony pod duże ekrany. Taki Note to na Windowsie musiał by działać na wersji zwykłej tzn. Windows 10 wtedy dopiero to by miało jakiś sens ale wtedy niestety zapomnij o dobrej płynności przy długim czasie działania bo niestety ale Windows potrzebuje więcej mocy obliczeniowej niż wersję mobilne systemu jak android ios czy WP

     Kończąc powtarzam o tizenie. Tizena jest super ale tylko na urządzenie wearable

     • DN_Prawa_strona_mocy

      ” Niby to działa sprawnie, fajnie ale tam nic niema poza podstawowa funkcjonalnością. ”
      No dobrze a jaka to zaawansowana funkcjonalność ma być na telefonie? Znowu zaczynają się pierdoły o programowaniu i innych rzeczach.

      „WP dopiero raczkuje i jeszcze brak mu wielu podstawowych funkcji i aplikacji.”
      Znowu. Jakich funkcji i jakich aplikacji. Kolejny co powtarza brednie z neta a sam nie widział systemu na oczy. WM zjada na śniadanie androida. Każdy kto miał WM wie o tym.

      ” Warto zwrócić uwagę że WP nie jest optymalnie zrobiony pod duże ekrany.”
      CO??? Własnie WP i ios są zrobione pod duże ekrany a na androidzie nic się nie da zrobić. Ty to naprawdę w to wierzysz co te trolle internetowe piszą? Weź w ręce lumię 1520 i zobacz jak to jest wszystko świetnie zrobione, wszystko jedną ręką zrobisz co jest niemożliwe nawet na androidzie przy 5 calach.

      „Windows 10 wtedy dopiero to by miało jakiś sens ale wtedy niestety zapomnij o dobrej płynności przy długim czasie działania bo niestety ale Windows potrzebuje więcej mocy obliczeniowej niż wersję mobilne systemu jak android ios czy WP”
      I kolejne brednie. Windows na desktopie potrzebuje 2gb ram czyli tyle samo co andorid. A jakoś nie narzekacie na wymagania co? No właśnie.

      Kończąc powtarzam o tizenie. Tizena jest super ale tylko na urządzenie wearable”
      No a smartfony to co niby?

     • maxiges

      ,, No dobrze a jaka to zaawansowana funkcjonalność ma być na telefonie? Znowu zaczynają się pierdoły o programowaniu i innych rzeczach.”

      Brak snapchata, oficjalnej apki do YT brak widgetów takich przydatnych jak widgety z notatkami np Evernote , brak jakiejkolwiek personalizacji pod swoje preferencje, oraz o wiele więcej drobnych braków które ciężko załatać

      ,, CO??? Własnie WP i ios są zrobione pod duże ekrany a na androidzie nic się nie da zrobić. Ty to naprawdę w to wierzysz co te trolle internetowe piszą? Weź w ręce lumię 1520 i zobacz jak to jest wszystko świetnie zrobione, wszystko jedną ręką zrobisz co jest niemożliwe nawet na androidzie przy 5 calach.”

      Na prawdę uważasz że system rozwiąże problem krótkich ludzkich palców i dużych przekątnych? Ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy używaniem np ios na iPadzie czy na tablecie z androidem jedynie jest kwestia że jednak na androidzie lepiej mi posegregowć aplikacje
      A na WP niestety z ekranem o dużej wielkości korzystanie z niego jest małe efektywne. Gdyby np tak jak na androidzie z rootem dało się zmienić dpi by wszystko było o jakieś 30% mniejsze i na ekranie głównym mieściło by się więcej kafelek w jednym rzędzie i dało by się np. Robić odstępy pomiędzy kafelki o odstęp jaki Ci się podoba to wtedy ok. Windows by by dostosowany pod duży ekran

      ,, I kolejne brednie. Windows na desktopie potrzebuje 2gb ram czyli tyle samo co andorid. A jakoś nie narzekacie na wymagania co? No właśnie.”

      Czysty android do zadań bez multitasking potrzebuje jedynie 512mb ram a te 2gb ram to jedynie jest dla wygody na androidzie byś mógł sobie przeszukiwać z apki do apki bez wczytywanie ponownie danych do pamięci RAM i by nie zamykał apek w tle
      Jedynie te 2 GB jest mało dla androida jak masz taką nakładkę na system jak touchwiz, LG UX czy MIUI bo są to nakładki z dużą ilością dodatków, animacji, działających w tle czujników, detektorów.
      Jak masz androida to wgraj sobie Cyanogenmod i zobacz jak system z androidem może płynnie i przyjemnie chodzić

     • DN_Prawa_strona_mocy

      „Brak snapchata,”
      jest
      „, oficjalnej apki do YT”
      Po co ci taka ograniczona gdzie nawet nie możesz w tle oglądać filmów? Jest lepsza to źle?
      „brak widgetów takich przydatnych jak widgety z notatkami np Evernote , ”
      A co to są kafle? Ty widziałeś chociaż raz wp?
      ” brak jakiejkolwiek personalizacji pod swoje preferencje, ”
      A no wiedze że jednak nie widziałeś. Personalizacja jest 10x lepsza niż na andoridzie gdzie poza zmianą tapety nic nie zrobisz.

      „oraz o wiele więcej drobnych braków które ciężko załatać”
      Czyli jak zwykle! Tego nie ma na wp, tego nie ma! Ale czego? A no wiele drobnych braków!

      „Na prawdę uważasz że system rozwiąże problem krótkich ludzkich palców i dużych przekątnych?”
      Tak. Jak jest dobrze zrobiony system to nie musisz machać palcami do góry bo wszystkie opcje masz na dole. Spróbuj a potem oceniaj.
      WP jest super dostosowany pod 4 cale jak i pod 6 cali.

      „Czysty android do zadań bez multitasking potrzebuje jedynie 512mb”
      hahaahahahahahahah no nie no jebłem
      Dziwne że jak kupię androida z 2gb ram to lagguje a ten o 512mb mówi. Niezły z ciebie fanboy zielonego bagienka żeby tak zakrzywiać czasoprzestrzeń. NASA powinna Cię zatrudnić do pracy nad napędem warp.

      „Jak masz androida to wgraj sobie Cyanogenmod i zobacz jak system z androidem może płynnie i przyjemnie chodzić”
      CM wgrywałem ale to nic nie daje. Cały czas bugi, bateria trzyma 2x krócej. Ogólnie syf.
      Do WP7 nie ma szans a co dopiero do WM10

     • maxiges

      Nie jestem fanbijem androida ale chyba sądzę że w sensie developmentu jesteś laikiem i nie wiesz jak można zmodować, ulepszyć androida. Najprościej jest zmienić z jakiegoś oficjalnego Romu na custom Roma i odczuje mega różnice. To jest magia opensorcowegi systemu gdzie każdy kto wie co to jest programowanie może zrobić z systemem wszystko co tylko chce i co jest możliwe w elektronice. Widzę że ta dyskusja nie ma sensu bo i tak nie zgodzisz się z moim zdaniem jako zdaniem osoby która z programowaniem, developingiem spotyka się na codzień. I sądzę że nie tylko ja sądzę że android to najlepsza platforma na telefony/tablety po ios(ale tylko dla tego że ios jest zamkniętym systemem i tylko Apple może z niego korzystać) bo nawet zobacz ile ludzi korzysta z tego systemu, ile developerów tworzy na ten system apki i jaka jest ich opinia
      Oczywiście może na Windowsa łatwiej jest pisać apki bo wystarczy znać tylko jeden/dwa języki i możesz tworzyć programy aplikacje na WP ale i to się zmienia w androidzie bo w nowym android studio 2.2 możesz już spokojnie pisać aplikacje w c++ lub Java a XML już nie jest aż tak mocno wymagany za sprawą nowego edytora layoutu

     • DN_Prawa_strona_mocy

      „ale chyba sądzę że w sensie developmentu jesteś laikiem i nie wiesz jak można zmodować, ulepszyć androida.”
      Ja dokładnie to wiem, tyle miałem teleofnów z androidem że temat modowania mam w jednym palcu. Problem jest tylko taki że to jest sprytna nazwa na popraw kiepski system żeby jako tako działał ale pewnie i tak coś nie wyjdzie. Każdy jeden custom raz działa lepiej raz gorzej ale bateria na tym traci oraz pewne funkcje które są za trudne dla czystego androida, np na note 2 nie działały funkcje rysika. Tak to jest jak trzeba poprawiać to co producent spiepszył.

      „. I sądzę że nie tylko ja sądzę że android to najlepsza platforma na telefony/tablety po ios

      Chwila czowieku dopiero co pisałeś:”Nie jestem fanbijem androida”

      Czyli nie dość że fanboy to jeszcze hipokryta. Ej trochę obiektywizmu TROLLU!!!

      „bo nawet zobacz ile ludzi korzysta z tego systemu, ile developerów tworzy na ten system apki i jaka jest ich opinia

      Opinia jest taka że android to syf. Ciągle coś nie działa i ciągle trzeba grzebać żeby mieć to co na WP czy ios w standardzie ale taki fanboy jak ty tego nie przyzna tylko klapki na oczy i android jest super!

 • Hawx282

  Przecież zaprzeczyli tym plotkomx