whatsapp

Oszustwa w Internecie to chleb codzienny. O ile system Android pod względem wirusów jest niejako bezpieczny, o tyle nie brakuje innych podstępnych sposobów na kradzież naszych danych. Właśnie jeden z nich zaczął się pojawiać w WhatsAppie, czyli komunikatorze, którego używa ponad miliard osób na całym świecie. Z czym się mierzymy?

 

W tym przypadku sprawa tyczy się typowego scamu. Na nasz numer w WhatsAppie przychodzi wiadomość, dzięki której możemy zyskać dostęp do wersji WhatsApp Gold. Dołączymy zatem do grona wybranych, gdyż korzystają z niego wyłącznie celebryci. Wystarczy kliknąć w link i podążyć za wskazówkami.

 

WhatsApp-scam

 

Niestety, ale zamiast konta premium nasz smartfon zostanie zalany złośliwym malware, a dostęp do naszych danych, jak i plików stanie otworem. Oczywiście części użytkownikom od razu zapali się ostrzegawcza lampka, jednak warto powtórzyć to jeszcze raz. Nie istnieje żadne konto premium, żadne WhatsApp Gold. To oszustwo. Wystrzegajcie się wiary w takie wiadomości.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.