samsung firing

Samsung Galaxy C5, czyli nowy model świeżej serii producenta, która wyznacza trendy w kategorii średniej półki cenowej. Do tej pory dużo czytaliśmy na temat tego urządzenia, pora zatem przyjrzeć się mu nieco bliżej. I doszukać się czegoś wyróżniającego.

 

Do Sieci właśnie trafił oficjalny render prasowy Samsunga Galaxy C5. Smartfon zdecydowano zaprezentować w kolorze złotym – dla przypomnienia dodam, że konstrukcja urządzenia wykonana jest z metalu. Niemniej patrząc na Galaxy C5 ma się wahanie nastrojów – z jednej strony widać tutaj kreskę Samsunga, z drugiej zaś jest to połączenie trendów obecnych na rynku i powstała pewna nijakość. Tylko Sony ma wystarczająco dużo odwagi, by wyłamać się ze schematu.

 

galaxy c5 render

 

 

Powoli ma się wrażenie, że wszyscy producenci zatrudniają jednego projektanta. Odstawmy jednak ten wygląd zewnętrzny, gdyż upodobania są kwestią indywidualną i zajmijmy się wnętrzem. A tam robi się znacznie ciekawiej, bo 5,2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080p współpracuje ze Snapdragonem 617, 4 GB RAM, 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, modemem LTE, funkcją dual-SIM, 16-megapikselową kamerą, 8-megapikselowym aparatem selfie i… baterią 2600 mAh. Wszystko prezentuje się świetnie, aczkolwiek martwić może niewielka pojemność akumulatora.

 

Sytuację, przy dobrej optymalizacji, może jednak uratować Android 6.0.1 Marshmallow. Chcielibyście takiego Samsunga Galaxy C5 w Europie? Ja mam nadzieję, że Samsung wypuści go poza terytorium Państwa Środka.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.