gear fit

Xiaomi króluje na rynku ze swoją opaską już od pierwszego wydania. To wszystko zasługa rewelacyjnego połączenia jakości oraz ceny. Samsung również w tym roku wypuści swoją opaskę trackingową – będzie to model Gear Fit 2. Czy ma szansę wygrać pojedynek z chińskim producentem?

Zarówno premierę jednego, jak i drugiego urządzenia zaplanowano na przyszły miesiąc tj. czerwiec. Czeka nas zatem pojedynek dwóch producentów, którzy chcą skraść serce miłośników fitness. O Xiaomi już wiele razy pisałem. Skupię się więc na Samsungu Gear Fit 2. A jego wygląd możecie zaobserwować na poniższych ujęciach.

samsung-gear-fit-2-3-840x840

Samsung Gear Fit 2 posiada zakrzywiony ekran AMOLED o przekątnej 1,84 cala. Co więcej, wykorzystuje on specjalnie zaprojektowany chip, dzięki czemu zużycie baterii utrzyma się na niskim poziomie. Opaska posiada oczywiście GPS oraz pulsometr, co potwierdza powyższa grafika. Możemy z niej jeszcze wywnioskować dostępność kilku wersji kolorystycznych.

Widzimy zatem, że Xiaomi Mi Band 2 cechuje się podobnymi funkcjami. Zasadnicza kwestia leży jednak w wycenie tychże urządzeń. Samsung z pewnością uszczupli naszą kieszeń o kilka złotych więcej. Z drugiej zaś strony zaoferuje wsparcie w Polsce. Pozostaje cierpliwie czekać na prezentację opaskę i ujawnienie oficjalnych cen. Wtedy sprawa znacząca się rozjaśni.

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.