ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung patentuje nową funkcję S Pen – kolejny argument za Galaxy Note 6?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
EJ-PN910BBEGWW-289293-0

Samsunga Galaxy Note 6 wprawdzie jeszcze na rynku nie ma, ale już możemy się spodziewać kawałka naprawdę solidnego, a już na pewno, funkcjonalnego sprzętu. Nowe doniesienia mówią o opatentowaniu przez Samsunga możliwości, której spodziewalibyśmy się już dawno temu. A wykorzystywać ona będzie zagiętą krawędź ekranu.

Świeże plotki wprost z SamMobile mówią o opatentowaniu przez Samsunga użycia S Pen na zagiętej części wyświetlacza. Co ciekawe, rysik znajduje się jedynie w modelach z linii Galaxy Note, a to może oznaczać, że zbliżająca się już 6 odsłona tego smartfonu doczeka się zagiętego ekranu. Już jakiś czas temu mówiliśmy o dwóch wersjach Samsunga Galaxy Note 6, teraz wydaje się, że mamy faworyta.

Single-edge-Note-UX-patent-Aug-2015-540x540

Jeśli funkcja ta zostanie wprowadzona na rynek wraz z Galaxy Note 6 zacznie się robić naprawdę gorąco. Nie tylko ze względu na morze opcji i bajerów znajdujących się w nowym smartfonie, ale również ze względu na cenę urządzenia, która zapowiada się na wysoką. Pisanie po krawędzi ekranu wydaje się jednak interesujące i myślę, że nieraz zostałoby przez nas wykorzystane. A znając Samsunga, na pewno przypiszą niejedną opcję.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy