google science journal sklep play

 

Nasze smartfony mają od groma czujników, które są wykorzystywane przez wiele aplikacji. Jednak dopiero teraz Google zauważyło, że można stworzyć program naukowy, który pobierając dane z chociażby przyspieszeniomierza może nam pokazać wiele parametrów fizycznych, które nas otaczają.

 

Tak oto poznajcie Science Journal – aplikację, która wykorzystuję między innymi wspomniany przyspieszeniomierz, czujnik światła, mikrofony i żyroskop, aby przedstawić takie parametry jak natężenie światła otoczenia (lx), natężenie dźwięku (dB), a także przyspieszenie względem trzech osi (x, y, z). Tak oto możemy tworzyć doświadczenia, w których będą pobierane wybrane, powyższe dane, a te następnie zbierać w projekty. Tym samym nasz smartfon może zdać się swego rodzaju aparaturą pomiarową.

 

 

Science Journal jest oczywiście darmowe i dostępne w sklepie Play dla każdego, ale musicie pamiętać, że możliwości tej aplikacji są ściśle uzależnione od czujników w jakie wyposażone są Wasze urządzenia.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.