ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Gello – przeglądarka dla użytkowników CyanogenMod, bazująca na Chromium

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
gello chrome przegladarka chromium cyanogenmod

Ewidentnie najpopularniejszą przeglądarką stron internetowych na świecie jest Chrome. Promocja stworzona przez Google jak i preinstalowanie tej aplikacji na niemalże wszystkich smartfonach z Androidem sprawia, że również na mobilnym rynku nie ma ona sobie równych pod względem popularności.

Jednak od około roku słyszymy, że również CyanogenMod chce mieć swoją własną przeglądarkę stron internetowych o nazwie Gello. Dzisiaj już można powiedzieć, że jest ona niemalże gotowa. Już niektórzy użytkownicy powyższego, zmodyfikowanego oprogramowania mogą pochwalić się nowym programem. Czym się charakteryzuje? Odpowiedź na to pytanie najlepiej przedstawia następujący film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BCmpb4zEFBU[/youtube]

Oczywiście Gello bazuje na silniku Chromium i będzie współpracować jedynie z CyanogenMod 13.0, a więc z Androidem 6.0 Marshmallow. Autor, Joey Rizzoli, skupił się przede wszystkim na dodaniu jak najbardziej wartościowych funkcji mobilnych takich jak przeglądanie stron offline, tryb oszczędzania pakietu internetowego jak i energii akumulatora oraz temat nocny.

Niestety, ale nie pojawiły się jeszcze informacje dotyczące kiedy wszyscy użytkownicy CyanogenMod 13.0 otrzymają Gello toteż należy sprawdzać kolejne wydania nightly. Czy ta przeglądarka zdobędzie popularność? Teoretycznie tak, gdyż oferuje więcej niż Chrome, a w niczym nie jest uboższa.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy