google hangouts allo duo spaces messenger hangouts komunikatory

 

Google podczas tegorocznej konferencji przedstawiło dwa nowe komunikatory, które mają inteligentnie odpowiadać za nas: Allo i Duo. Jednak już w ofercie Amerykanów znajdziemy trzy inne propozycje, które mają za zadanie łączyć społeczności na różne sposoby. Tylko czy warto angażować się w którykolwiek z nich?

 

Tak oto oprócz Allo i Duo znajdziemy niedawno zaprezentowane Spaces, ale też nie można zapomnieć o zwykłym Messengerze jak i nie do końca lubianym Hangoutsie. Mamy komplet, a do tego ma niedługo dojść komunikator w YouTubie. W Sieci możemy znaleźć już wiele krytycznych opinii, które stwierdzają, że taki zestaw jest bez sensu i wysuwają tezę czemu Google nie stworzy jednego, dużego programu, który ostatecznie mógłby osiągnąć sukces? Allo już na starcie ma ciężej za sprawą Edwarda Snowdena, który ostrzega przed brakiem szyfrowania wiadomości. W takim razie kontynuując pytanie – czy któryś z tych programów ma szansę wybić się ponad propozycje chociażby Facebooka?

 

Wiele osób już zapowiada kres Hangoutsa, który jako pierwszy zniknie z rynku. Allo i Duo zapewne zostanie scalone, a Messenger zostanie jako osobny program odpowiedzialny za SMSy. Zostaje jeszcze Spaces…

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.