Motorola Moto Z kolejnym modularnym smartfonem? Przynajmniej modułów będzie więcej niż dla LG G5

Łukasz Pająk Newsy 2016-05-22

motorola moto z modularny smartfon konferencja

 

Ten tydzień to dla nas szał jeśli chodzi o modularne smartfony. Najpierw przedstawiłem Wam recenzję LG G5, a później Google przypomniało o projekcie Ara. Tym razem, nie do końca niespodziewanie, ale pojawiają się informacje, że za nieco ponad dwa tygodnie ujrzymy kolejny model, który będzie mógł pochwalić się rozszerzeniami w postaci modułów.

 

Tym razem ma to być Motorola Moto Z, a więc flagowy smartfon tego producenta. Już wcześniejsze plotki, a raczej zdjęcia zdradzały taką możliwość, więc przypomnijmy sobie jedno z nich:

 

Moto X 2016

 

Widoczne na dole piny sugerują zarówno maskownicę głośnika, ale również mają być wykorzystywane do mocowania dodatkowych modułów. Co ciekawe, poznaliśmy również ich nazwy, które mają prezentować się następująco:

 

  • Pro camera Mod;
  • Anventure Mod;
  • Theater Mod;
  • Stereo Mod;
  • Power Mod;
  • Style Mod.

 

Same moduły mają nazywać się „MotoMods”, co brzmi sensownie patrząc na nazewnictwo wszelkich funkcji Motoroli, ale już w tym momencie propozycja Amerykanów wydaje się ciekawsza od tej LG za sprawą ilości dostępnych rozszerzeń. Jednak nie ma co zbyt wcześnie się zachwycać, gdyż także w przypadku G5 byliśmy pozytywnie zaskoczeni, a z czasem okazało się, że nie ma co liczyć na moduły.

 

 

źródło: Google+


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x