[Film] Projekt Soli, a więc gesty w powietrzu w smartwathach? To coś niesamowitego i na pewno rewolucyjnego!

Newsy

projekt soli google io 2016 smartwatch lg watch urbane

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

ATAP, czyli Advanced Technology and Projects Division – oddział Google zajmujący się specjalnymi projektami. Należą do nich Ara, o której więcej niedawno się dowiedzieliśmy, ale także Soli, który już pojawiał się na łamach naszego portalu. Podczas tegorocznych konferencji również ten drugi pomysł Amerykanów został pokazany w nowym wydaniu.

 

Tak jak już wspomniałem, projekt Soli to żadna nowość, gdyż już od przynajmniej roku Google nad nim pracuje. Ten pomysł zainteresował mnie na tyle, że poświęciłem mu cały artykuł: Klik!

 

 

Jednak w skrócie, Google postanowiło, że stworzy fizyczny radar, który będzie w stanie odczytywać gesty dłoni (w szczególności ruchy palców), a te następnie będą mogły być analizowane przez oprogramowanie. W tym roku Amerykanie również postanowili przedstawić nowości związane właśnie z projektem Soli, który ma zawitać w smartwatchach i właśnie zmodyfikowany LG Watch Urbane posłużył jako przykład:

 

 

Wygląda interesująco? Oczywiście, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że smartwatche nie są jedynym rynkiem docelowym projektu Soli. Jak wspomniał redaktor The Verge, także w urządzeniach audio od JBL można spodziewać się podobnego rozwiązania. A to dopiero początek…

 

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x