projekt soli google io 2016 smartwatch lg watch urbane

 

ATAP, czyli Advanced Technology and Projects Division – oddział Google zajmujący się specjalnymi projektami. Należą do nich Ara, o której więcej niedawno się dowiedzieliśmy, ale także Soli, który już pojawiał się na łamach naszego portalu. Podczas tegorocznych konferencji również ten drugi pomysł Amerykanów został pokazany w nowym wydaniu.

 

Tak jak już wspomniałem, projekt Soli to żadna nowość, gdyż już od przynajmniej roku Google nad nim pracuje. Ten pomysł zainteresował mnie na tyle, że poświęciłem mu cały artykuł: Klik!

 

 

Jednak w skrócie, Google postanowiło, że stworzy fizyczny radar, który będzie w stanie odczytywać gesty dłoni (w szczególności ruchy palców), a te następnie będą mogły być analizowane przez oprogramowanie. W tym roku Amerykanie również postanowili przedstawić nowości związane właśnie z projektem Soli, który ma zawitać w smartwatchach i właśnie zmodyfikowany LG Watch Urbane posłużył jako przykład:

 

 

Wygląda interesująco? Oczywiście, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że smartwatche nie są jedynym rynkiem docelowym projektu Soli. Jak wspomniał redaktor The Verge, także w urządzeniach audio od JBL można spodziewać się podobnego rozwiązania. A to dopiero początek…

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.