[WIT #65] Microsoft przyznał, że to koniec Lumii?! Czas najwyższy! Czekam na Surface Phone

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Surface Phone

 
Po przejęciu Nokii przez Microsoft i wprowadzeniu mobilnego Windowsa, firma miała zakusy na wysoką sprzedaż i odebranie klientów Androidowi czy iOSowi. Na początku, gdy smartfony były produkowane pod marką Nokii, można było mówić o przeciętnych wynikach. Jednak po zmianie nazwy i „uśmierceniu” znanego loga na telefonach, sprawy wyglądają jeszcze gorzej.
 
Kilka tygodni temu w WITku pisałem o fatalnej sprzedaży Lumii za ostatni kwartał. Nie pomogły nowe flagowce, ani kolejne budżetowe urządzenia. Kontynuowanie biznesu w takiej formie, która przynosi duże straty raczej nie ma sensu. Od jakiegoś czasu docierają do nas informacje, że Microsoft zamierza wprowadzić na rynek Surface Phone’y.
 
W ostatniej notce prasowej, nawet sama firma przyznała się, że na rynku nie pojawią sie kolejne Lumie?! „Microsoft będzie kontynuował rozwijanie Windows 10 Mobile i wspieranie Lumii takich jak Lumia 650, 950, 950 XL i smartfonów partnerów: Acera, Alcatela, HP, Trinity i VAIO.” W Informacji nie ma żadnej treści dotyczącej nowych Lumii. Portal The Verge wieszczy, że tym samym spółka przyznała się, że to koniec. Ponadto ostatnio wyciekła inna notatka, w której pisze się o „nowej generacji produktów„. Po raz kolejny nie zostało nic wspomniane o Lumiach.
 
Czyżby zatem mowa była o Surface Phone’ach? Mam nadzieję, że tak.

źródło: the verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy